Commerciewerf (1838 - 1865); Directeur van cle Zeeuwsche Brandwaarborg Maatschappij en Commissaris van de Commercie Compagnie. De Crane behoorde tot de Hervormde kerk. Hij was geen belijdend lid. derhalve heeft op hij kerkelijk terrein geen bestuurlijke of ambtelijke functies bekleed. De mens De Crane Uit de weinig beschikbare bronnen waar de mens De Crane ter sprake komt blijkt dat hij een minzaam en rechtvaardig man was. Ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van burgemeester De Crane op 6 april 1843 werd door boekdrukker P. de Looze een felicitatie in de vorm van een gedenksteen uitgegeven, waarin de dank van de burgerij werd vertolkt en waarin hij in een gebed aan God werd opgedragen. Het 25-jarig ambtsjubileum van de burgemeester op 26 mei 1852 werd door de Zierikzeese gemeenschap op grootse wijze gevierd. "Het is in cle vollen zin cles woords een feestdag geweest. Hel was een algemene feestdag. Rijken en armen ouden en jongen hebben in de vreugde gedeeld. De burgerij van Zierikzee heeft cle sterkst sprekende bewijzen gegeven van achting, sympathie en liefde voor hel hoofd van haar bestuur", aldus de Zierikzeesche Courant. Het feest werd met muziek en zang opgeluisterd. Voor het huis van de burge meester was door leden van het Sint Jansgilde, waarin de zakendragers waren verenigd, een erepoort gebouwd. De Steenenbrug was door ontwerper J.F. Adriaansen in een prachtige kleurrijke botanische tuin veranderd. Talrijke delega ties uit de Zierikzeese gemeenschap brachten hun gelukwensen over. Het adres dat door de commissarissen en leden van het Sint Jansgilde als geluk wens werd aangeboden geeft een goed inzicht in de genegenheid van de burge rij voor burgemeester De Crane. Het adres volgt hier integraal: Zierikzee. stctrlbnis hiuf>ermeesterskainer 85

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 87