"Aan de Wel-ed Geb. Heer M.C. de Crane, lid der Provinciale Staten van Zeeland Burgemeester der Stad Zierikzee, Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw". "Wei-Edel Geb. Heer!" "Kondigt deze dag zich. door hel wapperen der vlaggen, klokkenspel, eerebogen en ander zigtbare blijken van belangstelling aandeelneming en vreugde daarover, dat hel Stads-Bestuur, geduren 25 jaren, voornamelijk aan uwe handen, als bur gemeester, is toevertrouwd geweest, dat, voortvaar, kunt Uw Wei-Edel Geb. van geen van uwer onderhoorigen met meer regt bewijzen van dankbaarheid en deel neming in dit zilveren ambtsfeest verwachten, als van ons. Zoo iemand toch, gedurende bet vierde eener eeuw, onder allerlei staalswoelin- gen, volksberoering en uitvaardiging van velschillende uiteenloopende wetsbepa lingen omtrent instandhouding en geheele of gedeeltelijke vernietiging van ons gilde, zich haar beschermer, verdediger en behartiger barer belangen beloont heeft, gewis, hel is Uw Wei-Edel Geb. .aan wien wij niet aarzelen te erkennen, dal velen onzer uwe voorspraak en vaderlijke bescherming, hel brood des dagelijk- schen levens niet allen zouden missen, maar het gebrek en der behoeften ten prooi zouden zijn. Neem daarvoor op dit feest de betuiging aan van onzen innigen dank. gepaard met de pleglige belofte dal wij het ons steeds eenen duren pligtte zullen naleven; orde en wet in alles te zullen eerbiedigen, en alzoo te toonen, dat wij uwer ons vereerende bescherming niet geheel onwaardig zijn. Hel ons daarbij behoefte, te wenschen dat hel Uw Wei-Edel Geb. onafgebroken welga! Zie uw dierbaar en nuttig leven gedurende vele jaren nog gespaard, tol vreugde uwer hooggeschatte betrekkingen en lot welzijn dezer stad. Blijft lot den hoogsteli ouderdom den algemeen beminden Vader uwer burgerij! verheug u meer en meer in haren voorspoed en welvaart! De God uwes levens, die U reeds siert met de kroon der grijsheid, zij U een zegenend en goedertieren Vader, die elk aardsch verdriet genadig van U afivere; uw levenspad met bloemen omboorde en U een maal spade de vruchten doe inoogsten van eenen handel en wandel, naar Zijnen wil ingerigt! Met deze welmeenende betuiging bevelen wij ons in de bescherming van Uw Wei- Edel Geb. en hebben wij de eer ons met verschuldigden eerbied te noemen: Het Sint Jansgilde, Met en namens hetzelve, Deszelfs Eerste Commissaris: (get.) D. de Vos. Deszelfs Tweede Commissaris: (get.) ATrijselaar. Deszelfs Derde Commissaris: (gel.) joh. Berkhout." Het feest werd afgesloten met een groot luisterrijk prachtvol vuurwerk. Het verslag in de Zierikzeesche Courant werd met de volgende woorden beslo ten: "Wij aarzelen niet, dien dag, een regt goeden dag te noemen, zoowel voor den bevoorregten Burgemeester, als voor de belangstellende burgerij. De band tusschen ZEd. en haar weder naamver toegehaald en het zegel der trouw daarop als bij ver nieuwing gedrukt; en nu hij is voorbij gegaan, groeten wij hem nog met blijdschap als een gelukkigen levensdag en met dien groet bevelen wij meet eerbied en ver trouwen onzen hooggeschatten Burgemeester, de welgezinde burgerij en geheel onze stad aan de hoede en bescherming des Almagtigen aan". Vervolgens nog een citaat uit het verslag van de andere krant in Zierikzee de Zierikzeesche Nieuwsbode. "Vijf-en-twintig jaren zijn heengevloden en nog voelt 86

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 88