zich cle edele man, ofschoon reeds versierd met de kroon der grijsheid, gezond en even geschikt tot alle ambtsverrigtingen als vroeger. Nog ontgloeit in hem dezeljde zucht, om den bloei en welvaart dezer stad door alle denkbare middelen en plannen, zoo mogelijk op te voeren tot vorigen luister. Nog verdedigt of wederlegt hij met het vuur des tnannelijken leeftijds alles, wat daaraan, tegen zijn overtuiging, weerstaat. Nog- en niet minder- geniet hij den Zegen des Hemels daarin ook, dat de welvaart en bloei van Zijn huis en eigen belangen toeneemt en vermeerdert, en dal alle de tijdsberoeringen, die hij doorleefde, zijne eigendommen en bezittingen van elke aanranding gespaard, hebben". Aan de armen van alle gezindten werd op die dag door de burgemeester met milde hand een buitengewone bedeling uitgereikt, 's Avonds werden alle wees kinderen feestelijk onthaald. Frederik Nagtgias schrijft, in zijn handschrift 'Mijn Leven' het volgende: "Die ontvang dagen droegen den weidschen naam van courdag en waren soms zeer gezellig, vooral bij den ouden Burgemeester de Crane, een gul en zeldzaam goedhartig gastheer". Op 13 september 1865 overleed Marinus Christianus de Crane op 82-jarige leef tijd. In een "In Memoriam" in de Zierikzeese Courant van Zaterdag 16 september werd teruggekeken op het leven van deze beminde, alom geëerde man, tot zijn dood. altijd minzaam en gaarne weldoende. "Met dankbaarheid zal steeds herdacht worden, wat hij voor de gemeente is geweest. Velen heeft hij ■welgedaan. Zijn naam zal ook in wijden kring dan die van bloedverwanten en betrekkingen in zegenend, aandenken blijven". Conclusie Bij de bestudering van het leven en werken van Marinus Christianus de Crane komt een portret in beeld van een gerespecteerd, integer, humaan en geliefd Zierikzee. Oude Haven A 347 vijfde pand van. rechts), waar De Crane op 13 september 1865 overleed 87

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1998 | | pagina 89