Op 21 juli gaan "feestende poorters" op promotietournee met poppenkast en dans. In Goes, Bergen op Zoom en Breda kunnen ze op de Markt reclame maken. In Roosendaal wordt dit zonder opgave van redenenverboden. Voorbereidingen Veel verenigingen, zoals buurtverenigingen, vissersvereniging, sportverenigingen, zullen een wagen in de historische optocht verzorgen. Daarmee zijn ze het hele voorjaar doende. Maar ook decors en kleding voor het openluchtspel bij de poorten en bij de Nieuwe Kerk moeten worden gemaakt. Een kanon, opgegraven in Middelburg, wordt op 22 juni opgehaald door de ZZ 8 voor het openluchtspel. De horeca heeft extra personeel ingezet. Alle beschikbare ruimte (leegstaande scholen, Vismarkt) wordt ingezet als restaurant of slaapgelegenheid. Ook schuren van particulieren worden daarvoor gebruikt. Mocht dat nog niet voldoende zijn, dan zullen de barakken van de werkers aan de Wederopbouw, die dan op vakantie zijn, ook ingezet kunnen worden. Slagers hebben extra geslacht, daar voor moest speciaal vergunning aangevraagd worden, en bakkers maken afspra ken met collega's uit omliggende plaatsen. Broodjes worden besmeerd en zullen belegd verkocht worden. Diverse instanties en bedrijven, de drukkerij, banken, tandartsen, hebben die week vakantie of aangepaste diensten. De Zierikzeesche Nieuwsbode verschijnt niet op 1 en 4 augustus om het personeel aan het feest te laten deelnemen. Bus- en tramdiensten van RTM en Van Oeveren worden aange past, want het is de bedoe ling dat er tijdens de fees- tweek zo min mogelijk auto's in de stad komen. Publiek wordt aangeraden met openbaar vervoer naar Zierikzee te komen. Ook in de nachtelijke uren zullen tram- bus- en veerdiensten mensen vervoeren tot naar Rotterdam toe. Een leuke bijkomstigheid is dat de HBS 80 jaar bestaat en op 29 juli een reünie voor oud-leerlingen en oud leraren houdt in het muse um in het stadhuis. Er zullen ongetwijfeld reünisten in Zierikzee gebleven zijn voor het eeuwfeest. Op vrijdag 29 juli komen, of het zo gepland is, enkele luchtbal lonnen over met een Franse ballonvaarder en de in Zierikzee bekende heer en mevrouw Boesman. Kinderoptocht, 'Deorgelman'. 98

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 100