De feestweek. Zaterdag 30 juli is het dan zover. Om 9-00 uur worden de festiviteiten geopend door herauten te paard, postdui ven worden op het Haven plein opgelaten en met klok gelui en carillonbespeling wordt de feestweek ingeluid. In de Nieuwe kerk wordt een openingsplechtigheid ge houden, waar de meeste ge nodigden in aangepaste kle ding verschijnen. Het is goed weer, met veel zon. De Philips Harmonie uit Eind hoven maakt, na enige ver traging (de boot was te laat) een rondgang door de stad. In het stadhuis is een recep tie, waar onder meer de Commissaris van de Konin gin, burgemeesters van de andere gemeenten op Schou wen- Duiveland en van Mid delburg en andere hoog waardigheidsbekleders aan wezig zijn. Het gemeentebe stuur krijgt geschenken aan geboden. Een afstammeling van doopsgezinde, uit Zierik- zee afkomstige emigranten biedt namens de stad Lewis (Delaware, U.S.A.) een oorkonde aan. De gezamenlijke gemeenten op Schou- wen-Duiveland bieden een delfts blauw tegeltableau aan en de heer A.J. Argelo een maquette van Zierikzee omstreeks 1595, momenteel opgenomen in de col lectie van het Maritiem museum. De Commissaris van de Koningin in Zeeland opent een historische tentoonstelling in het Gravensteen. De tentoonstelling bevat veel vooiwerpen uit het Stadhuismuseum, ook de maquette van de heer Argelo is daar te zien. Verder is er een wandtapijt te zien van de Legende van Westenschouwen, gemaakt in het atelier van De Cneudt. In 1958 wordt aan Zierikzee een wandtapijt aangeboden door de aannemingsbedrijven belast met het herstel van Schouwen-Duiveland na de Ramp van 1953, ontworpen door Cuno van der Steene en gemaakt in de weverij van Edmond de Cneudt te Baam. 's Middags is er een samenkomst van alle muziekgezelschappen van Schouwen- Duiveland. Nadat de korpsen ieder afzonderlijk hun steentje aan de feestvreugde hebben bijgedragen volgt een gezamenlijk concert onder leiding van de dirigent van 'Nieuw Leven' uit Ouwerkerk de heer C. A. Swenne. Vervolgens geeft de Philips Harmonie een concert op de voor deze gelegenheid De optocht, 'De Oostzeevaart', bijdrage van de visserijvereni ging 'Helpt Elkander', welke een belangrijke rol speelde bij de voorbereiding en viering van het feest. 99

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 101