De Gentse Koninklijke Politie Harmonie. vergrootte muziektent, waarna een rondgang door de stad gemaakt wordt. In de namiddag worden op het Havenplein massaal volksdansen uitgevoerd en 's avonds wordt in de Concertzaal de M.C.D. revue ten tonele gebracht. De revue staat in het teken van 1100 jaar Zierikzee en is een revue van Zierikzee, over Zierikzee en voor Zierikzee, zo staat in de aankondiging. Later op de avond wordt op de trappen van de Nieuwe kerk een openluchtspel opgevoerd, getiteld "Een avond op de Olympos", geschreven door Chr. J. Mazure en wordt uitge voerd door leden van de vereniging voor Lichamelijke Ontwikkeling "Rust Roest". Op de Balie en langs de zuidzijde van de Nieuwe kerk is een kermis opgebouwd. Dit geeft wat wrijving in verband met het geluid. Het openluchtspel kan niet boven de muziek van de kermis uitkomen en er wordt verzocht het geluid van de kermis te verminderen. Op het plein achter Hotel Juliana aan de Lange Nobelstraat is "Oud-Zierikzee" opgebouwd. Dit zijn kramen in de vorm van oude geveltjes met vooral kermisattracties en versnaperingen. Notaris Heering, lid van het Comité, roept Leendert Schot, visserman, uit tot bur gemeester van "Oud-Zierikzee". De zondag wordt de rust niet verstoord, in de kerken wordt aandacht besteed aan de herdenking van het 1100-jarig bestaan. Op maandag 1 augustus begint de week met een lezing van professor W. van der Pluym in de koffiekamer van de Concertzaal en tussen de middag is er volkszang en dans op het Havenplein. Daarna concerteert de Koninklijke Militaire Kapel uit Den Haag. Om 14.00 uur gaat de Kinderoptocht van start en om 16.00 uur mar cheert de Koninklijke Militaire Kapel door de stad. 's Avonds wordt de MCD revue in de Concertzaal opgevoerd en bij de Nieuwe Kerk wederom het open luchtspel "Een avond op de Olympos". Dinsdag 2 augustus begint de dag met kindervolksdansen en daarna "Boerendansen" door de senioren van Rust Roest. 100

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 102