Om 12.00 uur gaat de Politie Harmonie "Hermandad" uit Rotterdam rond en om 14.00 uur wordt de kinderoptocht nogmaals gehouden. Er wordt nu een iets andere route gelopen, zodat de meeste delen van de stad bezocht zijn. 's Mid dags geeft de Politie Harmonie een concert op de muziektent, 's Avonds wordt in de Nieuwe kerk een concert gegeven door de Zierikzeese Oratorium Vereniging en de Kralingse Orkest Vereniging uit Rotterdam met een sopraan als soliste. De MCD revue wordt nogmaals opgevoerd.Woensdag 3 augustus begint het feest met een rondgang vanaf de Haven naar het Havenplein van het Tamboer en Pijperscorps Juliana uit Middelburg en om 11.00 uur is er een uitvoering van de gemengde zangvereniging Sursum Corda uit Rotterdam. Het weer wordt in de loop van de week minder, het is zwaar bewolkt met buien, soms onweer en een matige tot krachtige wind uit Noordwest-Noord. Om 12.00 uur arriveren marine- duikvaartuigen, de RD 1 en 2, aan het Luitje met aan boord de historische figuren Jan van Holland en Jan van Renesse, die hun opwachting maken op het Stadhuis. De Amsterdamse Politiekapel gaat door de stad en vanaf het Luitje komt een delegatie van de Confrérie St. Sebastian, uit Middelburg met het corps Juliana die naar het Stadhuis gaan. Om 13.00 uur wordt er massaal gezongen op het Havenplein en om 15.00 uur is er een concert op de muziektent, waarna de his torische optocht van start gaat. Om 16.30 uur en om 20.00 uur treden op het Sportpark Bannink de Swiss Dancers op. Er is 's avonds ook weer een MCD revue in de Concertzaal. De Confrérie Sint Sebastiaan uit Middelburg. Donderdag 4 augustus. Gepland is om 8.30 uur de afvaart voor de zeilwedstrij den, waarbij publiek met mosselschepen mee de Oosterschelde op kan gaan om de start van de wedstrijden te zien en daarna zullen duikdemonstraties gehouden worden. Helaas moet dit onderdeel door het slechte weer afgelast worden en worden de duikdemonstraties in de haven gehouden, zodat het publiek vanaf de 101

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 103