kant kan toekijken. De schepen die zouden deelnemen aan de zeilwedstrijden zijn niet eens allemaal heel in Zierikzee aangekomen en er is besloten geen wed strijd te varen maar huiswaarts te keren. Om 10.00 uur zijn de gezamenlijke kleuterscholen paraat in de Concertzaal voor een uitvoering en om 11.00 uur geeft het Mannenkoor Kunst na Arbeid uit Leiden een concert. Om 13.00 uur wordt de Gentse Vroedschap en de Gentse Konink lijke Politie Harmonie ontvangen aan de Nieuwe Haven, waarop ze door de stad marcheren. De kinderen lopen nogmaals hun optocht. Na een concert van de Gentse Harmonie op de muziektent op het Havenplein worden er weer boeren dansen opgevoerd. Om 21.00 uur begint het Historisch Openluchtspel van W. Abeleven bij de poorten. Vrijdag 5 augustus. Het weer is opgeklaard, er is veel zon. 10.00 uur Concertzaal, uitvoering kleuterscholen 11.00 uur Volksdansen voor ouderen 12.00 uur Mars door de stad door het Dordrechts Harmonie Korps 14.00 uur Kinderoptocht 15.30 uur Concert door het Dordrechts Harmonie Korps 19-00 uur Volksdansen voor kinderen 20.00 uur MCD Revue 21.30 uur Openluchtspel bij de Grote Kerk Zaterdag 6 augustus, de laatste feestdag met weer veel zon. Om 13-00 uur begin nen de feesten weer, met een mars door de stad van de Amsterdamse Postharmonie, die iedereen meeneemt naar Sportpark Bannink waar om 14.00 uur de voetbalwedstrijd tussen de eerste klassers Willem II (Tilburg) en NAC (Breda) van start gaat. Om 16.00 uur is het de bedoeling dat de afdelingen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek verbond (750 pers.) vanaf het Luitje met de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer door de stad naar Bannink gaan. Dit onderdeel wordt afgelast, wegens gebrek aan deelnemers. Om 16.00 uur is er een concert op de muziektent op het Havenplein. Van 16.30 - 18.00 uur worden de deelnemers aan een Monstersterrit verwacht. Deze rit wordt georganiseerd door de motorclub "Sparta". In de loop van de middag komen auto's en motoren uit alle delen van het land en België binnen en maken een rondrit door de stad, die verder voor auto's afgesloten is. Als klapstuk van de feestweek wordt om 21.00 uur nogmaals het historisch open luchtspel bij de poorten opgevoerd. Evaluatie Bij de evaluatie van het feest concludeerde men dat het een succes was en dat het organiserend comité goed zijn best had gedaan. Om spelers en medewerkers van het Openluchtspel Herlevend Verleden te bedanken werden zij uitgenodigd door de Zierikzeese mosselvissers, die een mosselmaaltijd aanboden. Op die avond werd aan de heer en mevrouw Abeleven als dank een bokaal aangebo den. Door de heer W. den Boer, exploitant van het Huis van Nassau, werd een diner aangeboden aan leden van het organiserend Comité. Aan de heer W.P.A. Brouwer, secretaris van het Comité ter voorbereiding van de 102

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 104