viering van het Xle Eeuwfeest van Zierikzee, werd namens de Raad van de gemeente, voor het vele werk wat hij als secretaris heeft verzet de erepenning van de stad in zilver uitgereikt. Niet alles in de feestweek liep zoals bedacht was. Men verweet het comité dat niet aan alternatieven bij slecht weer was gedacht. De bootverbinding gaf enkele malen vertraging en het weer gooide roet in het eten bij de zeilwedstrijden en de turndemonstratie op Bannink kon niet doorgaan door gebrek aan deelnemers. Maar het Comité kortte het programma dan enigszins in of paste het aan. Over het algemeen was de animo om mee te werken, vooral door de inwoners groot genoeg. Door de goede promotie vooraf was de aandacht van de schrijvende pers en de radio voor en tijdens de feesten optimaal. Reden voor oud- Zierikzeeënaars en andere belangstellenden van heinde en ver, zelfs uit Amerika, om de reis naar Zierikzee te ondernemen. Een overzicht van de vervoerscijfers tijdens de feestweek van de RTM geven een indruk van het grote aantal bezoekers. Veerdienst Zijpe - Anna Jacoba: 20927 personen, 2841 personenauto's, 600 vrachtauto's, 131 autobussen, 598 motoren en 964 fietsen. Veerdienst Zijpe - Numansdorp: 10528 personen. Lokaal, eilandelijk vervoer: 45440 personen Hoe druk het was in Zierikzee. Vijftig jaar later. Dat het feest een diepe indruk op de feestgangers van toen heeft gemaakt blijkt nu na vijftig jaar uit de reacties bij de tentoonstelling over de viering van het eeuwfeest in het Stadhuis museum. 103

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 105