HET FEESTPAK. Nu draayen alle Singets En naayen rappe vingers De lappen aan elcaar. 't Is knippen, zoomen meten En haesten, jagten sweten, Het poorterspack moet claer. Zijn Zeeuwen meestal nugter; Beghinnen zij wat schugter Wat aerzelend en sloom, Tóch is het ys gaen breecken, Schoon naerstig werd bekeken Het katjen uyt den boom. Ai, siet de Singers draayen En alle wuufkens naayen De lappen aan elcaar. Wat malen ons vier duyten; Eénmael de blommen buyten Magh best in honderd jaar. POORTERESJES. 't Kleyne grut van vyf tot tien Magh ick toch zoo geere sien In heur ouderwetsche spullen, Luyfelhoedjes, pypekrullen Gracieus, vol poësy Net een oude schildery. 't Kleyne grut van vyf tot tien Magh ick toch zoo geeme sien Als ze dansen op de maaten Der quadrille in de straaten: Als ze met een hoofsch gebaar, Buyghen, nyghen voor elcaar. Dat een kleedje, ryck aan tooi, Kantjes, strickjes ruym van plooi Honderd neepjes, duyzend vouwtjes Oock van heel gewone vrouwtjes Schoone feeën toov'ren magh, Sien wy thans schier elcken dagh. POORTER POORTER In het tweede nummer van 'De Feestende Poorter' verschijnt een lofdicht op het organiserend comité wat van de hand van Vader Cats had kunnen zijn. Het wordt dan ook door Cats jr. ondertekend. Het daeghlijks Comité. Het was en is en blijft een feit: Een deeglijck werck en cost veel teijt: Cost emmers sweet en lang beraed. Wie denkt dat het van zeiven gaet Die slaet het planckjen leelijck mis en weet niet claer wat wercken is. daer is bij ons een Comité. Dat zwoegt aen 't feest in Ziericksee Het zetelt in ons fraai stadthuijs, Gaet vroegh op pad en keert laat weer En schrijft en wrijft; het luijsterd, praet En soeckt voor alle sorghen baet. Het is de spil waer 't al om draaijt; De dirigent die 't stockjen zwaaijt. Het is van 't bouwwerck 't fundament; 't Beghin het midden en het eind. 't En waer' gheen feest in Ziericksee, Soo daer niet was dit Comité. thuijs. Cats jr. 108

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 110