Hij publiceerde en schreef in de Juridische Correspondentie, de Notarieële Nieuwsbode, de Economist en de Middelburgsche Courant. In 1863 verscheen te Goes zijn eerste boek: De vorm van den uitersten wil bij openbare acte. Gerechtsdeurwaarder In die jaren is Jacob van der Bent (ook kandidaat-notaris) deurwaarder bij de rechtbank in Zierikzee. Deze solliciteert naar het notariaat van Brouwershaven en wordt benoemd. Franse solliciteert in 1867 naar de aldus vrijgekomen deurwaar dersstandplaats. Op 1 oktober 1867 draagt de arrondissementsrechtbank te Zierikzee drie kandidaten voor bij het Provinciaal Gerechtshof in Zeeland. Franse staat als eerste op de voordracht. Het hof besluit op 22 oktober 1867 Jasper te benoemen. Op 25 oktober stelt de rechtbankpresident Franse van een en ander op de hoogte en deze gaat onmiddellijk aan de slag om een en ander te realise ren. Per omgaande stelt hij de president voor om de betrekking op dinsdag 12 november 1867 te aanvaarden. En op die dag is het zover. Op requisitoir van de officier van justitie legt Jasper Franse voor de rechtbank in handen van president jhr. mr. M.J. Schuurbeque Boeije de voorgeschreven eden af. De dag daarvoor wordt hij ingeschreven aan het adres Oude Haven A 319 als afkomstig van Kruiningen. Hij komt op 3 januari 1868 met attestatie over van de Hervormde Gemeente te Kruiningen. Oude Haven A 319 is thans bekend als Havenplein 7 (restaurant 'De Beuze') en was vanaf 1 februari 1862 eigendom van de rentenier Simon van den Hamer, die het huis sindsdien met zijn vrouw Jacoba Elena Scheffer en hun gedienstige Margaritha Pierra bewoonde. Jasper kwam bij hen in de kost en heeft er vanaf 11 novem ber 1867 zijn gehele leven gewoond. Op 8 maart 1869 verkoopt Simon aan Jasper het "Woonhuis met daarachter zijnd Pakhuisje uitkomende in de Hooge Molenstraat met ervegevolgen en toebehooren van dien, staande en gelegen te Zierikzee voornoemd, aan de Noordzijde van de oude haven wijk A nummer J19". Van den Hamer bedong daarbij overigens "voor zich zeiven als voor zijne huisvrouw het vruchtgebruik hun leven lang durende van het geheele bovenhuis" en Franse werd ook verplicht "aan den verkoop- er of zijne huisvrouw, zoolang zij in leven zijn af te staan de helft der appe len, peren en morellen welke den tuin oplevert". Wij kunnen ervan uitgaan dat Franse van zijn ambtsvoorganger Van der Bent alle medewerking heeft gekregen om tot een goede ambtsver vulling te komen. Ook mag worden aangenomen dat de twee goede con tacten zijn blijven onderhouden. Van woonhuis Jasper Franse, notaris Van der Bent is bekend dat hij Oude Haven A 319 (thans Havenplein 7). II inini: ra ymmiifijBimi!!!! volkeri kantoorboekhandel boekon - tijdschriften 66

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 68