Notariskantoor Franse, Nieuwe Bogerdstraat D 224 thans 33)- Hij had namelijk een kostbare verzameling meubilair, porselein, schilderijen en boeken en ook zijn lidmaatschap van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen zal hem de nodige geschriften hebben bezorgd. Zijn bibliotheek moet, zeker voor die tijd, indrukwekkend zijn geweest. Wellicht was hij ook de bezitter van de boekerij van wijlen zijn schoonvader Janssen, die naast predikant ook his toricus was geweest. Maar hij was ook een groot verzamelaar van het werk van Wolff en Deken. Zo kocht hij op 16 december 1891 op een veiling bij Frederik Muller Cie. te Amsterdam onder meer een zeer belangrijke brief van de schrijf sters. Franse verplaatste dus zijn kantoor naar de Nieuwstraat D 224 (thans Nieuwe Bogerdstraat 33). Dat was sinds 1891 eigendom van en als kantoor in gebruik bij notaris Pieter Way. Aangenomen mag worden dat Franse tussen de jaren 1901 en 1906 zijn kantoor naar de Nieuwstraat verplaatste. De opvolger van Franse, notaris Korteweg is van 1914 tot 1934 eigenaar van het perceel geweest. Tweede huwelijk Na drie jaar hertrouwt Jasper op 1 maart 1895 met de eerdergenoemde Katharina Ezerman! In de trouwakte staat Franse beschreven als oud zijnde zes en vijftig jaar. Één van zijn getuigen is buurman Van Dishoeck. Katharina is de dochter van Dirk Hendrik Ezerman (een persoonlijke vriend van Franse) en Maria Wilhelmina Pasman, en werd op 28 oktober 1868 te Zierikzee geboren. Op 10 januari 1869 wordt zij in de (Hervormde) Nieuwe Kerk gedoopt. In de vergadering van de raad van Dreischor van 15 februari 1890 werd zij met ingang van 1 maart 69

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 71