Grafmonument echtpaar Franse-]anssen. Algemene begraafplaats Zierikzee. algemeen vertrouwen dat hij hierbij geniet". De bank was de laatste zelfstandige Nutsspaarbank in Nederland. Na honderd tachtig jaar zelfstandig reilen en zeilen gaat de bank nu verder als onderdeel van de Zeeuwse werkmaatschappij van de SNS Bank Nederland. Het einde In het bevolkingsregister van 1914-1939 vinden wij Franse nog steeds aan de Oude Haven A 319 beschreven. Op 16 april 1916 overlijdt hij op dat adres, ruim zeven en zeventig jaar oud. Op 19 april vindt de begrafenis plaats. Aan het graf wordt het woord gevoerd door Mr. J.P. Cau, de president van de rechtbank, en door notaris J.S.L. Korteweg, die Franse in 1913 als zodanig was opgevolgd. Een broer van Franse dankt voor de belangstelling. In de lokale pers verschijnt een 'Ter Gedachtenis' naar aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid geschreven door P.D. de Vos, de buurman van Havenplein 1. De weduwe Franse-Ezerman bleef niet in Zierikzee wonen. Om te beginnen ruimde zij Jasper's bibliotheek op en liet zij op 1 december 1916 bij Van Stockum in Den Haag circa 250 werken, een portefeuille met prenten en autografen van "Elizabeth Wolff-Bekker, Agatha Deken en Adriana Wolff veilen. Zij verhuisde op 24 juli 1920 naar Nijmegen, Fransche(!)straat 32. Zij wisselde aldaar nog driemaal van adres om tenslotte op 11 januari 1942 te overlijden. Naar de begrippen van die tijd was zij als vermo gend te beschouwen. Bij testament had zij bepaald dat zij gecremeerd moest worden en dat de as in het familiegraf diende te worden bijgezet. En dat is zo gebeurd... 71

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 73