in het nieuwe lokaal, nieuwsgierig als velen waren. Degenen, die zich aansloten bij de nieuwe beweging, werden, evenals Weltevreden zelf, het voorwerp van spot en hoon. Zij werden door een joelende menigte thuisgebracht. De politie moest als gevolg daarvan meermalen optreden om ordeverstoringen te voorko men. Op allerlei manieren werd de draak gestoken met de evangelisatiearbeid van Arie Weltevreden, die ook de straat opging om te getuigen van de liefde van Jezus Christus voor zondaren. Tot in de krant toe werden schampere opmerkin gen gemaakt waarbij Aries achternaam een voor de hand liggend voorwerp van de spot was. In de Zierikzeesche Nieuwsbode van 14 december 1897 was een advertentie te lezen, die luidde: 'WAAROM mogen lui die zz>e/-te-vreden zijn, bedelen in Zierikzee en lui die m'el-te-vreden zijn, niet bedelen?'. Toen het nieuwtje eraf was, stroomde het lokaal minder snel vol, en keerde de rust weer terug. De Zierikzeesche Nieuwsbode maande aan tot kalmte en waar schuwde het publiek, naar aanleiding van een incident, dat verstoring van de godsdienst strafbaar was met een gevangenisstraf van maximaal een maand of een boete van 120 gulden. 'Bovendien voegen wij hier nog bij: laat ieder in zijn godsdienst vrij'. Onverdroten ging stadszendeling Arie Weltevreden verder met het brengen van het Evangelie. Op zaterdagavond, zondagmiddag en zondagavond wer den samenkomsten gehouden. Welte vreden sprak zelf, maar liet ook regel matig sprekers en spreeksters van elders komen. Een vaak geziene gast was mejuffrouw A.G. Nijveld, die prachtig kon zingen. Zij was de ver loofde van Arie. Op 13 april 1898 trouwden zij in Zierikzee. Arie was toen 27 jaar. Zijn bruid, Alida Gerharda Nijveld, was twee jaar jon ger en geboren in Zwolle. Haar ouders waren eveneens actief in het evangelisatiewerk. Arie en Alida kre gen twee kinderen: een zoon en een dochter. Een eigen gebouiv Het huwelijk met Alida verschafte Arie de nodige financiële middelen om een eigen gebouw te verwerven. In 1898 werd Weltevreden eigenaar van twee woon huizen, met bijbehorende erven en tuin aan de Lange Nobelstraat. Het jaar daar op volgde de bouw van een evangelisatiegebouw. De woning bij het gebouw werd door Arie en cle zijnen betrokken. De kleinere woning, die tegen het nieu we lokaal stond, was bestemd voor de huisvesting van de koster. Op 19 oktober 1899 werd het nieuwe evangelisatiegebouw in gebruik genomen. Arie Weltevreden had de leiding. Sprekers waren ds. A. Burger, Hervormd predikant in Dreischor, ds. G.W. van Leussen, Vrij Evangelisch predikant uit Goes en T. van Het woonhuis van het gezin Weltevreden, met dwars tegen het huis aangebouwd het evangelisa tielokaal. (Collectie Gemeentearchief Schouwen- Duiveland). 76

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 78