Weltevreden geld uitbetaalde aan Blok zwakte tijdens de zitting zijn verklaring zodanig af, dat hij weinig geloofwaardig overkwam. Op 4 februari werd Arie ver oordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. De eis was vijf jaar geweest. Zowel Wel tevreden als de officier van justitie gingen in beroep. Ook het Gerechtshof in Den Haag veroordeelde Arie Weltevreden op 21 april tot twee jaar gevangenis straf. Terwijl Arie opnieuw in de gevangenis verdween, zette Alida de zaak voort. Ook toen ging het voorspoedig met de winkel. De muziekhandel floreerde ech ter beter dan de woninginrichting. Dat was aanleiding om het meubelmagazijn in 1913 op te heffen. Ook de winkelwagen, die de firma gebruikte voor het afleve ren van de gekochte goederen, werd van de hand gedaan. Arie was inmiddels weer teruggekeerd uit de gevangenis. Hij liet de bontverkoop varen en ging mee helpen in de winkel. Aries tegenslagen waren echter nog niet ten einde. In 1913 werd hij opnieuw veroordeeld, ditmaal door de arrondissementsrechtbank in Dordrecht, wegens pogingen tot oplichting. Het gerechtshof in Den Haag bevestigde dit vonnis. De gevangenisstraf was twee jaar en acht maanden. In 1916 was Arie, die enkele maanden gratie had gekregen, weer ontslagen. Aanvankelijk had hij plannen om te gaan varen met een winkelschip. Hij vestigde echter een muziekhandel in Schoonhoven. De winkel in Zierikzee werd vooral door Alida beheerd, die hulp kreeg van zoon Willem Jan. Helaas duurde Aries vrijheid niet lang. In 1917 was hij gear resteerd wegens pogingen om valse muntbiljetten uit te geven in Gouda, Leiden en Vlaar- dingen. Veelzeggend was het antwoord dat Arie gaf op de vraag van de politie in Gouda naar zijn kerkgenootschap: 'zegt geen godsdienst te belij den'. Door de arrondissements rechtbank in Rotterdam werd Weltevreden veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. De eis was vier jaar. Het spreekt vanzelf dat de wederwaardig heden van Arie grote spannin gen gaven in het gezin. Toen Arie in 1917 opnieuw was gearresteerd, wilden zowel man als vrouw hun huwelijk laten ontbinden. Zover kwam het echter niet. Aries lange verblijf in de ge vangenis had al vanaf 1911 zijn gezondheid ondermijnd. Hij De winkel van A. Weltevreden Co. aan de Nieuwe Haven. had op de tuberculose-aideling (Collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland) 91

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 93