Enkele leden van het organiserend comité v.l.n.r. R. Gerritsen, W.P.A. Brouwer, A. de Vlieger Zittend: P. van Beveren. Het zijn leden van de Vereniging Stad en Lande, de Oranjevereniging en het gemeentebestuur, die er zitting in hebben. Voor allerhande evenementen worden sub-comité's ingesteld. De secretaris W.P.A. Brouwer houdt kantoor in het gemeentehuis. Mevrouw A. de Vlieger is ambtelijk secretaresse.In klein comité is reeds contact geweest met de heren Van der Lugt Melsert en Abeleven. W. Abeleven heeft een plan ontworpen voor de feestviering tussen de beide stads poorten. Hiervoor is een kostenraming gemaakt en in verband met de grootse opzet zou er eigenlijk een garantiefonds moeten komen, waarin de gemeente moet deelnemen. In oktober 1948 krijgt de heer W. Abeleven officieel de opdracht om een openluchtspel en een maskerspel te schrijven, hij moet dan tevens alles wat daarom heen nodig is ontwerpen, tot het maken van program ma's en affiches toe. Daarvoor krijgt hij een honorarium en reiskosten. Er is con tact met andere steden die eeuwfeestvieringen hebben georganiseerd of zullen organiseren zoals Delft en Gent. Er wordt zelfs overwogen daar materiaal te lenen of te huren. Waar kwam het geld vandaan? Nadat in oktober 1948 een comité voor de organisatie van het eeuwfeest is benoemd, wordt door de gemeenteraad besloten voor de viering van het 1100- jarig bestaan deel te namen in een garantiefonds met een bedrag van 5000,-. 94

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 96