Particulieren kunnen ook inschrijven op het garantiefonds, daarvoor wordt recla me gemaakt door het comité. Verder worden onder meer raambiljetten, ansicht kaarten en sluitzegels verkocht. Een fotoboekje "De schoonheid van Zieriksee" wordt uitgegeven. Men probeert veel evenementen om niet of alleen tegen ver goeding van reis- en verblijfkosten naar Zierikzee te halen. Er zijn enthousiaste "oud-eilanders" die in het land iets organiseren en het geld dat ze daarmee opha len wordt in de comitékas gestort. Voor de kermis en de eet- en drankkramen kan worden ingeschreven, dit levert kraamgeld op. Vanaf januari 1949 wordt er door Drukkerij Lakenman en Ochtman elke 14 dagen een bulletin uitgegeven, waarop men zich kan abonneren. De eerste uitgave van "De Feestende Poorter" wordt huis aan huis verspreid en is gratis. Wat werd er georganiseerd en door wie? In eerste instantie staat men niet te trappelen om wat te doen, maar wanneer men eenmaal begonnen is, worden de mensen steeds enthousiaster. Er is een wedstrijd uitgeschreven, wie het beste feestlied maakt, en op 10 februari wordt bekend dat M. van Immerzeel uit Bruinisse daarvan winnaar is. Ook wordt een fotowedstrijd uitgeschreven. Om de grote evenementen (openluchtspel, optoch ten) te organiseren wordt in Hotel Concordia enkele malen een grote vergadering gehouden waar iedereen, die daar mee te maken heeft, aanwezig is. Voor het maken van decors en kle ding worden knutselclubs en naaiclubs ingesteld in de ULO-school en het Graven steen. Deze clubs staan on der leiding van de heer en mevrouw Abeleven. Willem Albert (Wim) Abeleven en Wilhelmina (Mien) A beleven-Labberton Willem Albert (Wim) Abe leven, Kampen 2 mei 1903 - Alesund 18 augustus 1967 en Wilhelmina (Mien) Abe leven - Labberton, 's-Gra- venbage 22 maart 1906 - Veere 10 november 1980, waren kunstenaars. Zij woonden en werkten in Heinkenszand en later in Veere. Hij schilderde, schreef en regisseerde. Zij schreef enkele dichtbundels en boe ken. Zij werden bekend door het schrijven en regisseren van openluchtspelen, waar onder een bevrijdingsspel voor Middelburg (1945), Herlevend Verleden (Zierik zee 1949) en Veere voor den Prins (Middelburg 1966).

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 97