Ook schreven zij het toneelstuk "Als zo velenWim Abeleven behoorde tot een van de oprichters van de vereniging Vrienden van Veere. Hij stierf tijdens een vakantiereis naar Noonvegen. De heer Abeleven ontwerpt een historisch vrouwen- en mannenkostuum, dat voor een geringe prijs te maken is. Het is een algemeen kostuum, zonder onder scheid des persoons. Hiervoor wordt speciaal stof ingekocht, tegen gereduceerde prijs, er was nog veel "op de bon" zodat iedereen zich in zo'n kostuum kan ver tonen in de feestweek. Een patroon voor zo'n kostuum is te koop. De kleuren zwart en rood (stadskleuren) en de zwarte leeuw komen er in voor. Promotie Gemeentelijk personeel, maar ook winkeliers en personeel zullen in de feest week aangepaste kleding dragen. Winkeliers passen hun verpakkingsmateriaal en hun etalages aan. De Amstel- en Heinekenbrouwerijen zorgen voor aangepaste bierviltjes en er worden souvenirs verkocht. Het feestprogramma wordt in een klein boekje uitgegeven en verkocht. De stad wordt feestelijk verlicht, vooral de historische gebouwen. Zelfs de "jongens over zee" militairen die gelegerd zijn in Indië, krijgen informatie en een feestpakket toegezonden. Er zijn 56 Zierik- zeeënaars in Indië. Om de feestweek onder de aandacht van het publiek te bren gen worden in verschillende geïllustreerde bladen artikelen geplaatst met veel foto's, waarop de historische gebouwen en de bevolking in aangepaste kleding veelvuldig voorkomen. Ook dag- en weekbladen besteden aandacht aan de fees ten in Zierikzee. Tijdens de feestweek zullen radiozenders aandacht besteden aan het feest. Naar VW-kantoren in de wijde omtrek en de grote steden evenals naar Zeeuwse verenigingen in den lande zijn affiches verstuurd. Herauten te paard openen de feestweek. 96

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 1999 | | pagina 98