Leden en introducés De 'Avond Societeyt ten Huyze van F. Smith', of zo men wil sociëteit 'De Vereeniging' werd in 1802 bestuurd door 4 commissarissen. Dat waren de heren D. M. de Brauw, B. Boom, M. Mogge Pous en A.W. van der Haaien. Behalve de laatste worden deze heren met name genoemd in het werk van P.D. de Vos De Vroedschap van Zierikzee. De Brauw was vijf maal burgemeester der stad, Boom was notaris en Mogge Pous was pensionaris honorair. De akte van de aankoop van het pand Oude Haven wijk A nummer 373/374 noemt als commissarissen H.C. Moolenburgh (wethouder), Jhr. L.M.J. Schuurbeque Boeije (administrateur), W. Ridder van Rappard (arrondissementsrechter), A. Meijlink (ontvanger der re gistratie) en F.A. Kloppert (ingenieur Provinciale Waterstaat). De eerste twee familienamen komen in het werk van De Vos voor. In 1905 (het aankoopjaar) is het aandeel 'bekende namen' onder de bestuursleden nog groot. Dit geldt min der voor de ledenlijst en de lijst van introducés, al komen op de ledenlijst van 1940 met 27 namen van gewone en 18 van buitengewone leden achternamen voor die onder deze categorie gerekend kunnen worden. Hiervan zijn er vijf waaraan het adellijk predicaat van jonkheer is verbonden. Het introductieboek dat van 1829 tot 1872 loopt heeft een hoog gehalte aan 'bekende' en aan adellijke namen. Een omslag is zichtbaar in het introductieboek dat loopt van 1948 tot heden. Opmerkelijk voor de eerste jaren na de oorlog is het aantal zee- en marine-officieren dat een bezoek aan de sociëteit bracht; voorts ging het om architecten, juristen, artsen en dierenartsen, ingenieurs, (kan- 0 Hlrobuctif cud* 18 In 1867 bezochten Victor Hugo en zijn zoon Frangois-Victor Zierikzee en Brouwershaven. Zij brachten ondermeer een bezoek aan de sociëteit, waar zij, vergezeld door Arthur Stevens, werden geïntroduceerd door het lid Mr. J.P.N. Ermerins. Collectie Gemeente archiefSchouwen-Duiveland, Zierikzee).

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2002 | | pagina 79