Met moeite worden op de maandagse bridgeavonden twee tafeltjes gevormd. De sociëteitszaal blijft 6'/> dag per week ongebruikt. Het beslag dat de sociëteit op de benedenzaal legt is eigenlijk maatschappelijk onverantwoord. De houder van het restaurant op de bovenverdieping zou gebaat zijn met een tweede bedrijfs ruimte. Andere aanwezige leden stelden voor de sociëteitszaal te veranderen in een gedistingeerd café met kleine kaart; het biljart zou dan naar boven moeten verhuizen en beneden zou een leestafel moeten komen. Diners zouden in het bovenrestaurant genoten kunnen worden. De bridgeavonden zouden naar de donderdagavond kunnen verhuizen ("om onder 'ons' te zijn"). De bovenbe doelde prominente leden zagen niets in de naar voren gebrachte suggesties en pleitten voor opheffing van de sociëteit. Twintig jaren gaan voorbij. Op don derdag 26 februari 1976 werd een buitengewone ledenvergadering gehouden. Onderwerp: stimulering van aanwezigheid bij de wekelijkse bijeenkomsten. De situatie is droevig: van de 60 leden komen gemiddeld maar acht opdagen. Het lidmaatschap zou aantrekkelijker gemaakt moeten worden, onder andere door de vergrijzing tegen te gaan middels ledenwerving onder 40/50-jarigen. Meer echt Zeeuwse leden zou ook helpen. Evenals het vaker betrekken van de vrouwelijke partners bij de extra activiteiten van de sociëteit, zoals de jaarlijkse mosselmaal tijd. Er zouden nieuwe activiteiten georganiseerd kunnen worden waarbij dames welkom zouden zijn, zoals een jaarlijks sociëteitsbal of een feestavond tijdens het carnaval. Evenwel, wat men ook verzon, feit bleef dat men gewoon geen geschikte sociëteitsruimte had. De hotellounge die men sedert 1968 benutte hield tegen dat kringetjes konden worden gevormd bij voorbeeld om te kaarten. Een biljart ontbrak. En zoals een der leden opmerkte: "Vroeger kon je nog eens zaken afhandelen op de sociëteit, dat kan niet meer, iedereen zit er met zijn neus bovenop". Gebouw 'Mondragon' na haar glorietijd. (Collectie gemeentearchief Schouwen-Duiveland. Zierikzee). 79

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2002 | | pagina 81