Verder werden in een negentiental artikelen de werkwijze, het verwerven van geldmiddelen, het lidmaatschap, de samenstelling van het bestuur, de vertegen woordiging naar buiten, het vormen van commissies, het bijeenroepen van de ledenvergadering, de regels bij stemmingen en het ontbinden van de stichting vastgelegd. Notaris Heering nam het voorzitterschap op zich en bankdirecteur C. van der Vliet verzorgde het secretariaat. In een brief van 1 april 1953, gericht aan de gemeente- en polderbesturen op Schouwen-Duiveland, wordt de oprichting van de stichting gemeld. De stichting beveelt zich gaarne in de aandacht van de besturen aan. In die gevallen, waarin naar de mening van de besturen een particulier initiatief wellicht meer zou kunnen bereiken dan dat van een overheidsinstantie. Daartegenover zou de stichting het op prijsstellen indien de besturen hen op de hoogte houden van eventuele door de besturen te nemen maatregelen, waarvan kennisneming voor de stichting van belang kan zijn. Tot slot wordt gepleit voor goede en nauwe samenwerking op die terreinen waar samenwerking gewenst is. De eerste algemene vergadering werd op donderdag 16 juli 1953 gehouden in de grote zaal van Hotel Bom te Haamstede. Nadat de slachtoffers van de ramp gedu rende enkele minuten waren herdacht, gaf voorzitter Heering een uiteenzetting van het doel van de stichting en een overzicht van het omvangrijke werkprogramma dat reeds was opgestart. Enkele actiepunten waren onder andere: de contacten STICHTING NIEUW SCHOUWENDUIV ELAND de schadeafwikkeling, de aanleg met cle overheid met betrekking tot het herstel van de dijken en van een voorhaven in het haven kanaal van Zierikzee, het herstel van de verbindingen in de ruimste zin des woords, en het onder wijs. In een later stadium werden de actie 'Plant een boom op Schouwen en Duiveland' en de uitgifte van het gedenkboek "Ge kwelde grond' de belangrijke wapenfeiten. Op 18 augustus 1953 besloot de gemeenteraad van Zierikzee de stichting met een jaarlijkse sub sidie van honderd gulden te ondersteunen. Of andere ge meenten dit voorbeeld volgden is niet onderzocht. De stichting werd in 1958 ontbonden. verst root» <1 - Ihtireltitttl Logo Slichting Nieuw Schouwen- Duiveland. CoU.Jvan Loo). 110

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2003 | | pagina 112