GEKWELDE GROND SCHOUWEN-DUIVELAND IN RAMP EN HERSTEL Stiel groeiende belangstelling Nadat de plannen steeds vastere vorm gingen aannemen en bekendheid kregen, moesten we nu toch eindelijk iets gaan doen met die grote stapel brieven, want die lagen nog steeds op antwoord te wachten. In een kort briefje zijn toen alle belangstellenden op de hoogte gesteld dat er hoe dan ook een herdruk van het fel begeerde boek zou komen, maar dat we de prijs nog in het ongewisse moes ten laten. Desalniettemin werden er op voorhand al enkele honderden boeken besteld en sommigen bestelden er wel een stuk of zeven. Boekhandel Herman de Vries, toen nog op de Melkmarkt gevestigd, beet het spits af en plaatste een bestelling van 100 stuks. De Nederlandse Bibliotheekdienst in Den Haag deed daar met 95 exemplaren voor de diverse aangesloten bibliotheken niet veel voor onder. Het duurde dan ook maar kort of we konden de duizendste bestelling uit postbus 30 halen. Om het geheel nog te promoten werden in een aantal regionale bladen adverten ties geplaatst met daaraan gekoppeld een bestelbon en ook dat liep als een trein. Met de drukker van het boek werd overeengekomen dat deze gratis 5000 folders beschikbaar zou stellen en die werden later voornamelijk in de zwaarst getroffen dorpen verspreid. Ook aan mogelijk geïnteresseerden buiten Schouwen-Duiveland werden folders gezonden. Voorzijde intekenfolder tevens binnen blad heruitgave met foto, gemaakt door Jacob Viergever van de Westbmg te Zierikzee (Coll. C P. Pols). 121

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2003 | | pagina 123