leende hulp werd dokter hartelijk bedankt. 'Dokter, gae noe ma allêênig t'rug naer 'uus, want 'k bluuve noe liever bie m'n vrouwe in de kinders'. Net weer binnen, kwam het water. Ondanks dat, meende men zich veilig op zolder. Hun huis was immers stevig gebouwd. Bouwvakkers aan het werk Het zal nog vóór zevenen zijn geweest. In de woning van timmermanaannemer Leen Tieleman aan de Meidoornstraat, was men ook wakker geworden. Door de storm waren er dakpannen losgeraakt en op de grond gevallen. Hij beende zich een weg naar z'n geboortehuis, formeel aan de Stekelstraat. Daar woonden z'n ouders. Oud-timmerman Jan Huibert Tieleman had een maand tevoren, de zaak aan hem overgedaan. Deze was verder gegaan op de voormalige locatie van houtzagerij/wagenmakerij Pantus op 'De Hoogte'. De oude timmermanswinkel fungeerde nu min of meer als opslagplaats. Het erf lag aan de Poststraat. Even later keerden vader en zoon met een ladder terug naar de Meidoornstraat. Het was behelpen geblazen, gezien de duisternis en het tumultueuze weer. Het repa- ratiewerk vergde meer tijd dan veiwacht Hoorde men onderwijl ook enkele flarden klokgelui? L De dtie woningen aan de MeidoornstraatInmiddels zijn de voorgevels weggeslagen In 1949 waren drie woningen onder één kap opgeleverd aan de nieuw aangelegde Meidoornstraat, een zijstraat van 'de Straetpad' (thans: Ooststraat). Links woonde politieagent Pollie met zijn gezin, rechts de familie Leen Tieleman en middenin 10

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2003 | | pagina 12