Mr. Reginald C. Simmons en de Clark of the Council (gemeentesecretaris), Mr. Egdar F. Cull. Men sprak met het gemeentebestuur van Zierikzee over de wijze waarop de hulp vanuit Hatfield het best geregeld kon worden en bood namens de bevolking van Hatfield een bedrag van 5.000,- aan. Verder werd gesproken over de mogelijkheden voor een vakantie van Zierikzeese kinderen in Engeland. Later werd duidelijk dat in dit gesprek in feite de kiem voor de latere jeugduitwis selingen werd gelegd. Een aardig detail was, dat twee Zierikzeese kinderen, die omstreeks het tijdstip dat de Hatfield-delegatie voet op Nederlandse bodem zette, te weten 22 juli 1953 om bijna 24.00 uur, waren geboren een 'Kroningsbeker' kre gen aangeboden. Deze beker was vervaardigd ter gelegenheid van de kroning van koningin Elisatbeth II, op 2 juni 1953. Leuntje Francina Kleppe, geboren op 22 juli 1953 om 21.00 uur en Paulina Adriana van Dongen, geboren op 23 juli om 08.30 uur, waren de gelukkigen! Uiteraard werd behalve de situatie in Zierikzee ook de deplorabele toestand van het eiland Schouwen-Duiveland in ogenschouw genomen. Men was zeer diep onder de indruk van hetgeen men had gezien en nog sterker overtuigd geraakt van de noodzaak om te helpen. Eerste bezoek van een delegatie uit Hatfield aan Zierikzee op 23 juli 1953: De Chairman of the Rural District Council of Hatfield', mr. A. Bennie (links) onderhoudt zich met burgemeester Jhr. mr. J Schuurbeque Boeije van Zierikzee (rechts). Detail: de kroningsbekers op tafel. (Coll. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee). Voor de Engelsen moet deze excursie overigens zeer verhelderend zijn geweest, want in de vergadering van de Rural District Council of Hatfield van Tl mei 1954, was een rapport gepresenteerd van het Flood Distress Committee, waarin een vol strekt verkeerd beeld van de situatie rond Zierikzee werd geschetst. In 'Appendix VT bij dit rapport, is dat goed te zien. Blijkens deze schets zijn de buitendijken van het eiland nog volledig in tact en de tekening wekt de indruk dat de overs troming van het eiland kennelijk was ontstaan doordat de dijken tussen Brouwershaven en Zierikzee waren doorgebroken {'hatchedDykes 152

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2003 | | pagina 154