kwam het erop neer dat de muren instoitten, deels de daken in hun val mee nemend. Velen verdronken hierbij. Andere daken raakten los en werden door de stroom meegesleurd, richting Oosterland. De bewoners van de Muijeweg over kwam precies hetzelfde. Ter hoogte van de Rampaertschendijk bleef men steken in het daar al eerder aangespoelde wrakhout. Juist bij het overbruggen van die laatste tientallen meters, kwamen alsnog veel personen om. Een aantal over leefde het drama. In een dijkwoning zocht men beschutting bij elkaar totdat er redding daagde. Halverwege de middag steeg het water in plaats van te zakken. Leen Tieleman zag in dat de eerste verdieping geen werkelijk veilige plaats meer was. Het water hoefde nog maar twee traptreden te stijgen! Dan maar via het luik naar de vliering, met behulp van een stoel! Uiteraard was er al eerder contact - via het raam in de dakkapel - met de bewoners van de middelste woning. Ook aan hen was de ernst Een etmaal later. Eb in de Meidoornstraat met rechts de Gereformeerde Kerk van de situatie niet ontgaan. Zij bevonden zich in de slaapkamer aan de Meidoorn straatzijde. Broer en zuster De Jonge hadden elk hun winterjas aangetrokken. Zo konden zij nog enigszins warm blijven. Terwijl de eerste verdieping onder water kwam te staan, bleven vader en zoon Tieleman nog even kijken door de dakkapel met het uitzicht op de Meidoorn straat en het hoge dorpsgedeelte, met rechts de huisjes nabij 'de Groene Pit'. Men werd getuige van een bloedstollend tafereel. Men zag hoe een vader zijn dochter - een jonge weduwe - met haar drie kinderen, het vluchten mogelijk probeerde te maken. Met zijn handen probeerde hij de wankele gevel te stutten. De twee oudste kinderen konden zich op voorbij drijvend materiaal nog net in veiligheid 15

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2003 | | pagina 17