Die morgen werd herhaaldelijk door vader en Janna rond gespeurd. Moeder bleef verder op haar post, omdat dochtertje Cato nog steeds ziek was. Op zeker moment kwam Janna in tranen terug. Ze had zojuist Leen Tieleman gesproken, die kort tevoren met de zijnen op het droge was aangekomen. Zij bleek zich vergist te hebben. Ze had kandidaat Jelsma - gekleed met een dergelijke donkere jas en zwarte alpino op - aangezien voor meneer De Jonge. Als eerste meldde zij het verschrikkelijke nieuws. Dit persoonlijk verlies maakte de Ramp dan ook nóg groter dan deze al was. Enkele uren later moest Leen dat nieuws persoonlijk bevestigen. De weggedreven hooischuur van 'Zeemanslust' blokkeert de Provinciale Straatweg voor de Gereformeerde Kerk Een wonderlijke adreswisseling Bijna een halve eeuw na dato, had ik contact met de toenmalige kandidaat, thans emeritus predikant W.A. Jelsma te Sittard. Behalve enkele verhelderende toelichtingen op mijn gedétailleerde vragen, vertrouwde hij me nog deze ont boezeming toe. 'Het is opmerkelijk dat ik de Watersnood heb mogen overleven. Aanvankelijk zou ik niet eens bij de familie Tieleman, maar in een ander gezin buiten het dorp, zijn ondergebracht. Op het laatste moment schijnt er een adres wisseling plaats te hebben gevonden, zodat ik op het dorp het weekend door bracht. Achteraf gezien is dat mijn redding geweest. Want die familie in de polder is omgekomen'. Dat was de familie J. Krabbe- Capelle aan de Stolpweg 4l4a. Johan Krabbe was in die periode scriba van de Gereformeerde kerkenraad. Zijn echtgenote Cornelia Elisabeth Krabbe-Capelle was een nicht van mijn vader. Samen met hun 14-jarige zoon Hendrik Marcus Krabbe, hebben zij de Ramp niet overleefd. De reden waarom kandidaat Jelsma 22

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2003 | | pagina 24