De Ramp Bestel en betaal voor ie* De Ramp Nationaal Rampenfonds /U jé. als een of meer uitgevers over deze ramp een commercieel te exploiteren boek zouden gaan uitgeven'. Lubberhuizen, een der directeuren van De Bezige Bij, pleit voor één gezamenlijke uitgave waaraan de boekhandel belangeloos zou moeten meewerken, zodat de gehele opbrengst aan de hulpverlening ten goede kan komen. De heer M.D. Frank die het telefoontje aannam, brengt dit voorstel in de rondvraag naar voren. Alle aanwezigen stemmen in dat de VBBB als overkoepelende organi satie hierin een taak heeft. Besloten wordt een nationaal fotoboek uit te geven en alles in het werk te stellen, dat niet een tweede uitgave daarnaast zal verschijnen. De Nederlandsche Uitgevers Bond en de Nederlandsche Boekverkopers Bond verlenen hun medewerking. Alle medewerkers (vormgevers, fotografen, de schrijver, zetters, drukkers, binders) zullen belangeloos en anoniem aan het boek meewerken. De nationale samenwerking wordt sterk benadrukt. Mr. C. Vrij, secretaris van de VBBB, speelt hierna een belangrijke rol bij de uitgave, samen met voorzitter J.H. Donner, bekend van de gelijknamige boekhandel in Rotterdam. Andere uitgevers trekken vervolgens hun geplande uitgave in, zoals uitgeverij Callenbach met 'Storm over Nederland'. De uitgeverij Koedijk had al een advertentie geplaatst voor een fotogedenkboek 'Stormramp 1953' en de VBBB betaalt de reeds gemaakte kosten aan Koedijk terug. Later zijn deze boeken overigens toch nog verschenen en liep de belangeloze samenwerking wel een deuk op. Op de avond van dezelfde 3 februari wordt het plan over de radio bekend gemaakt en kort daarna volgt de toezegging van H.M. de Koningin voor een eigenhandig geschreven voorwoord. De VBBB vindt een oplage van 50.000 exem plaren op dat moment een heel waagstuk. Op 5 februari verschijnt in de kranten een advertentie voor het boek 'De Ramp'. De bedoeling is dat het geld voor het boek vooruit wordt betaald en aldus snel aan de hulp besteed kan worden. morgen bij Uw boekhandel Kwitantie en advertentie voor het boek 'De Ramp ONTVANGEN 0 7 de somma van f3,50 (zegge drie gulden 50 cent) N.V. DE ARBEIDERSPERS Met voorwoord van H.M. de Koningin. Meer dan honderd foto's uit het noodgebied en een kaart in zes kleuren van de overstroomde landsdelen. 96 pagina's. Gebonden. Groot formaat 19x25'h cm. De prijs is f. 3.50. Door belangeloze samenwerking komt de gehele opbrengst ten goede aan het Amsterdam, Februari 1953 Snelle hulp is dubbele hulp. Onmiddellijke inschrijving en betaling zijn dringend gewenst. 40

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2003 | | pagina 42