werd gemaakt van de slechte staat van de bank. Vooral de kwaliteit van de reliëfs van de wapenschilden in de rugleuning was sterk achteruitgegaan. Het gipsmodel heeft anno 2003 de tijd beter doorstaan. Of uiteindelijk alleen dit object 'tot in de lengte van jaren getuigenis zal mogen afleggen', dat zal de toekomst leren. Foto, gemaakt ter gelegenheid van de aanbieding van de 'Schouuise bank in Amsterdam op 9 juli 1958. Zittend v.l.n.r.: A.H. Vermeulen (burgemeester van Dreischor), N.A. van Wijk (burgemeester van Noordgouwe), S.W.A. Laurense (burgemeester van Oosterland), mr. G.F. Lunsingh Tonckens (burgemeester van Renesse), mr. G. van Hall (burgemeester van Amsterdam), JA. van Dienst (loco-burge meester van Nieuiverkerk), I.W. Padmos (loco-burgemeestervan Duivendijke),J. Romeijn (burgemeester van Ouwerkerk), mr. F.Th. Dijckmeester(burgemeestervan Zierikzee). Staand v.l.n.r.: Van Zuijen (loco-burgemeester van Haamstede), Jac. van Splunder (loco-burgemeester van Zonnemaire), J.M. Dalebout (loco-burgemeester van Ellemeet), J. Klompe (loco-burgemeester van Serooskerke). S. Francke (burgemeester van Kerkwerve), N.N., jhr. A. van Citters (burgemeester van Burgh). (Coll. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee). De deken Het verhaal van het derde gedenkteken begint in Canada. Kort na de ramp van 1953 kregen de plaatselijke afdelingen van het Rode Kruis in dat land het ver zoek zoveel mogelijk hulpgoederen naar Nederland te sturen. In Moose Jaw, een stad in de provincie Saskatchewan, ging de nieuwe werkneemster van de plaatse lijke afdeling, Betty Lien, voortvarend te werk. Tussen de goederen voor Neder land, stopte ze een quilt die ze in het afdelingskantoor had zien liggen. Te laat merkte Betty dat ze daarmee een fout had gemaakt. Het bezit van juist deze quilt werd door de afdeling zeer op prijs gesteld. De doorgestikte deken was bedoeld om ieder jaar in de maand maart te worden tentoongesteld in Bellamy's Furniture Store. Op die manier werden de herinneringen aan de succesvolle inzamelacties tijdens de Tweede Wereldoorlog levend gehouden. 92

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2003 | | pagina 94