Hij werd gewaardeerd om zijn werkkracht, inzicht en scherpe kijk op noodzake lijkheden die zich in allerlei verbanden aandienden. Een in memoriam bij zijn overlijden in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 28 maart 1968 besluit met de volgende passage: "Een donkere periode in het leven van deze rijk.begaafde en veelzijdige man is geweest de oorlogstijd, waarin hij zich - tot droejheid van velen - niet opstelde aan, de juiste zijde. Ook. in die tijd evenwel wist hij - zij het in een fout kader - vele goede dingen voor de burgerij tot stand te brengen, hetgeen voortvloeide uit zijn duidelijk humanitaire inslag en zijn wil om te dienen. Het 'menselijk element' heeft in goede en kivade dagen dit leven duide lijk gemarkeerd, waarbij opvallend was zijn inspanning voor vele zaken, die zeker niet direct synchroon liepen met zijn eigen belang, dat hij wist weg te cijfe ren op een wijze, die velen in zijn omgeving heeft gefrappeerd. Na de oorlog wist de heer Boot zich duidelijk te rehabiliteren en begon deze rusteloze aan nieuwe taken. Zo was hij medewerker van het woordenboek der Zeeuwse dialecten en bekleedde hij nog diverse bestuursfuncties binnen de gemeenschap in de Westhoek, Zijn dood betekent het verlies van een markante persoonlijkheid, die zijn krachtig stempel jaren lang op vele sectoren van het openbare leven heeft gedrukt Bezoek landbouwtentoonstelling in Praag, mei 1922. Zittend v.l.n.r. Ganzeman uit Zonnemaire; Jac. Van Nieuwenhuyze uit Steenbergen; Tj. Kielstra, eer ste secretaris ZLM; Van Dijk, tweede secretaris ZLM; Nico Tazelaar uit Colijnsplaat; S.J. de Regt uit Wissenkerke. Staande v.l. n. r. A. Leenhouts uit Waterlandkerkje; Gids: Jan van der Bijl uit Zonnemaire; M. van Langeraad uit Dreischor en W.G. Boot uit Haamstede. (Coll. Gemeentearchief Schouwen- Duiveland, archief familie Boot). Naast zijn betrokkenheid bij het verzamelen van streekeigen woorden en uitdruk kingen ten behoeve van het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten was hij gedu rende vele jaren correspondent voor de in 1948 opgerichte Centrale Commissie voor onderzoek van het Nederlandse Volkseigen, afdeling Dialectologie, Volks- 104

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2004 | | pagina 106