Auteurs Herbert van den Berge (1952) is als neurochirurg werkzaam in het Erasmus Universitair Medisch Centrum te Rotterdam. Uit de restauratie van zijn woonboer derij komt zijn belangstelling voort naar betegelingen in nog oorspronkelijke situ aties. Deze worden bestudeerd en gefotografeerd. Hierover verschenen inmid dels verschillende publicaties. Arie Damman (1941) was 40 jaar werkzaam in het openbaar basisonderwijs in Burgh en Haamstede. Hij is voorzitter van de Stichting Westerschouwen Kultureel en nauw betrokken bij het museum 'De Burghse schoole'. Paul Frentrop (1954) is directeur van Déminor Nederland, een adviesbureau voor aandeelhouders. Hij is gepromoveerd op het proefschrift Ondernemingen en hun aandeelhouders sinds de VOC, Corporate Governance 1602-2002. Hij ver zorgt een wekelijkse column in FEM Business en is medewerker van HP/de Tijd. Volgend jaar verschijnt van zijn hand een biografie van Pierre Vinken. Zijn laatste bundel getiteld Vrouwenlogica is verschenen bij Uitgeverij Bert Bakker. Pieter A.A. Klok (1932), Zeeuw, was 25 jaar als chirurg verbonden aan het Protestants Ziekenhuis te 's-Hertogenbosch, en deed daarna onderzoek voor een boek over zijn voorvader Johannes Ochtman te Zierikzee. Joop van Loo (1934), oud hoofdemployee bij de technische dienst van het Staatsbedrijf der PTT (later KPN) en amateur-historicus. Hij verzorgde dialectarti kelen in de Kroniek en publiceerde over de geschiedenis van Zierikzee en Schouwen-Duiveland in de Kroniek en de Provinciale Zeeuwse Courant. Frans Meulenberg (1955) is publicist en daarnaast in deeltijd als onderzoeker verbonden aan de afdeling Filosofie, medische ethiek en geschiedenis van de Erasmus Universiteit Rotterdam. Adri P. van Vliet (1956) is directeur van het Instituut voor Maritieme Historie van de Koninklijke Marine. Hij publiceerde onlangs Vissers in Oorlogstijd. De Zeeuwse zeevisserij in de jaren 1568-1648 en verder publicaties over maritieme onderwerpen. Marius van der Vliet (1930) is een nazaat van Dingeman van der Vliet. Hij ver richtte aanvankelijk experimenteel neurofysiologisch werk op het AZL. Van 1968 tot 1995 was hij zenuwarts-elektroencefalografist aan het Reinier de Graaf- ziekenhuis te Delft. Hij publiceerde (literair) over de Japanse kampen en de Bersiapperiode. 115

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2004 | | pagina 117