Cats werden 11 kinderen geboren, waarvan vermeld moeten worden Dingeman de latere burgemeester van Zierikzee, Marius veearts te Kruiningen en Adriaan Cornells kassier en directeur van R.Koole en Zn bank gevestigd op de Oude Haven 9 (de latere ABN-AMRO bank). Woonhuis Dingeman van der Vliet, Oude Haven 9, hoek Paardenstraat. Hier werd later de familie- bank R.Koole Zn gesvestigd, welke tenslotte over ging in de ABN bank. (Collectie Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee) Terug naar het vaderland De Nederlandse studenten in Alfort hadden de eerste jaren nog het idee dat ze verder zouden gaan studeren, hetzij in Frankrijk of, liever nog, in Turijn. Dingeman schrijft op 28 juni 1810 nog aan zijn ouders, "Mijn tijd hier op het school begint te korten, en heb (indien alles wel gaat) maar 9 d 10 maanden meer te blijven, mijn cameraaden zetten mij zeer aan, om aan het gouvernement te verzoeken, om ons nog een jaar langer te laaten blijven, om de landbouw te studeeren, die hier op het school ook geprofesseerd word. Maar er waren grote veranderingen op komst. Dingeman had hier al aan gerefe reerd in een vorige brief waarin hij schreef dat ons land aan Frankrijk was over gegaan. In augustus klaagde hij erover dat het tractement van de Hollandse rege ring niet was overgemaakt, maar in de brief van 8 december, dezelfde brief waarin hij zijn vader vertelde dat hij een verzoek heeft gedaan aan Mietje van de Polder, schreef hij, "Wij zijn gepasseerde maand verwittigd geworden door de heeren banquiers als dat zij ons niet langer konden betaalen als tot den 1 Jannuarij 1811, wij hebben al reeds een brief aan den Minister gescbreeven, als meede aan de heer Kops secretaris generaal van de commissie van landbouw, om indien wij niet langer op 's lands kosten onderhouden wierden, dat zij ons dan maar de 100 Guldens reis 29

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2004 | | pagina 31