later van Schouwen-Duiveland. Geduld is de kunst van het hopen, maar zo zoet jes aan vervloog alle hoop. Het bestuur had het over alle boegen gewend. In de zomer van 2004 werd duidelijk dat ieder uitzicht op een uitweg uit de impasse ontbrak.3 Daarom loste voorzitter Jan Huijbrecht in september 2004 bij de offici ële opening van de 'Stads- en Commerciewerf een schot voor de boeg door de onvermijdelijke consequentie van dit gemeentelijke beleid te schetsen, de teloor gang van de museumhaven. Gelukkig kwam de politiek te hulp. De gemeen te heeft ingezien dat de museumhaven een culturele, educatieve en toeristische voorziening is voor de eigen bevolking en voor bezoekers, een gemeenschaps voorziening dus. Eind 2004 besloot de gemeenteraad op voorstel van wethouder W.G. Renden om alsnog het jaarlijkse tekort op de exploitatie van de schepen in de Oude Haven structureel - en niet slechts incidenteel - te dekken/1 Het bestuur kan nu weer het roer in het water houden. Het voortbestaan van de museumha ven is voor de komende jaren verzekerd. Hoe het begon Het initiatief We schrijven 1989. De enig overgeble ven woonark is uit de Oude Haven ver dwenen, tot opluchting van omwonen den. Op maandag geen uitzicht meer op wapperend wasgoed. Arjoan's patri ciërshuizen weerspiegelen in het water. Aan de andere kant, die grote lege bak met (soms wel heel erg weinig) water biedt nu ook niet bepaald een levendi ge aanblik. M. (Ria) Geluk en J.C. (John) van Dalsen werken in Zierikzee samen in de zeilchartervaart. Zij denken aan een nieuwe bestemming voor de Oude Haven, als museumhaven. Een ligplaats voor hoogaarzen, botters en andere antieke schepen uit het culturele erf goed van het zuidwestelijke deltagebied, omgeven door gevelrijen van monu mentale panden, is beslist een welkome toeristische attractie bij iedere weersge- steldheid. De locatie is ideaal, zij het dat de benodigde infrastructuur ontbreekt. Om het initiatief van de grond te krij gen is er dus werk aan de winkel, maar niets zonder arbeid. De Zierikzeeënaren mr. J.J.P.M. (Jack) Asselbergs (burge meester), ing. Ph.H. (Philip) van Doorne (directeur van Woningbouwvereniging Beter Wonen), drs. P. (Pieter) Schotte (directeur van de Koninklijke Zeelandia), F. (Ferdi) Donker (directeur van de ABN)5 en mr. W.H. (Wim) Klaassen (nota ris) worden bij de plannen van Geluk en Van Dalsen betrokken. Er is behoefte aan bestuurlijke, financiële en juridische deskundigheid, aan contacten met het bedrijfsleven, aan netwerkers en doorzetters. Gekozen wordt voor een stichting met een vereniging, ter ondersteuning. Op 26 januari 1990 passeert secretaris De collectie van de Museumhaven is een trek pleister voor toeristen 105

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 107