Klaassen de oprichtingsakten van de Stichting Museumhaven Zierikzee en van de Vereniging Vrienden van de Museumhaven Zierikzee. Van Dalsen neemt zitting in het bestuur van de stichting, samen met Van Doorne (voorzitter), Donker (pen ningmeester), Klaassen (secretaris), Asselbergs en Schotte. Initiatiefneemster Ria Geluk wordt voorzitter van het bestuur van de vereniging.0 De stichting moet nu allereerst het gemeentebestuur in zijn bootje krijgen. Contacten met de gemeente Zierikzee Vi'intergezicht op de Museumhaven De Oude Haven is eigendom van de gemeente Zierikzee. Deze moet de infra structuur aanleggen. Bestuurslid Asselbergs adviseert over de te volgen strategie en benut zijn netwerk. Voorzitter, secretaris en penningmeester stellen een beleidsplan voor. Het bestuur staat voor principiële keuzes zoals: welk type schepen hoort thuis in de muse umhaven?7 Wordt met de schepen gevaren of niet? Mogen de schepen worden bewoond? Hoe staat het met de publieksfunctie? Is onderhoud en reparatie aan boord van de schepen toegestaan? Hoeveel schepen komen er in de haven? Komen er ook ligplaatsen voor overwinteraars en passanten? De gemeente komt met een stevige begroting voor de infrastructurele voorzienin gen. Het bestuur vreest dat té hoge kosten de raad zullen afschrikken, dringt aan op fasering van het steigerwerk. Het bestuur acht de begrotingspost voor restau ratie van de Witte Brug niet urgent. Voorzitter Van Doorne en secretaris Klaassen onderhandelen tezelfdertijd met het college over een beheersovereenkomst. Deze wordt in april 1991 afgerond. Uit de conceptovereenkomst: 'Overlast aan omwonenden zal moeten worden vermeden. Daarom zullen geen schepen met een primaire woonfunctie aangetrokken worden met een vaste lig plaats in de museumhaven. Uit het oogpunt van toezicht in het kader van de muse- 106

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 108