Hoogaars 'Arml 7' in restauratie, april 2005 de kiel voor de restauratiebegroting met een toezegging van fl. 10.000. Enkele fondsen buiten Schouwen-Duiveland dragen bij, soms met forse bedragen. Het bedrijfsleven sponsort in natura door - soms aanzienlijke - kortingen op materia len. De goede maritieme contacten van de voorzitter werpen hun vruchten af. In mei 1995 wordt de klipper vaarklaar opgeleverd tijdens een officiële bijeenkomst met de sponsors. Niet lang daarna laat het Zuiderzeemuseum weten bereid te zijn de eigendom van de klipper om niet af te staan aan de Museumhaven. In september 1996 is het zo ver. De klipper zal worden gebruikt voor vaartochten met sponsors en scholieren.10 Ook zal jaarlijks aan boord een wisseltentoonstel ling worden ingericht door de vereniging.11 De aanblik van de haven is al wat minder leeg. Daar komt de vloot! Aanvankelijk was de museumhaven bedoeld als ligplaats voor schepen van derden, zoals de Stichting Behoud Hoogaars, de provincie en derden. Nu de Stichting Behoud Hoogaars een andere ligplaats koos en de provinciale plannen wijzigden, moet de Museumhaven op andere manieren aan sche pen komen en een eigen collectie opbouwen. De Museumhaven krijgt in 1993 een hoogaars te koop aangeboden, genaamd 'Vrouw Alize' (ARM 17). De 'Slavenkas' biedt nu met een lening uitkomst. De 'Vrouw Alize', herdoopt in 'Vrouw Adriana', wordt na de klipper 'Mijn Genoegen' het volgende restau ratieproject. De Stichting Vrienden van de ARM 17 wordt opgericht voor de noodzakelijke fondsenwerving. De eerste poging daartoe mislukt overigens: de provincie verleent géén restauratiesubsidie. Pas in 2004 is het zover. Gestaag wordt de collectie opgebouwd. In 1996 wordt de botter 'de Gans' te koop aangeboden. De afstand Middelburg - Zierikzee blijkt een stuk kleiner dan voorheen: de provincie verleent nu wel subsidie en mét een bijdrage van de Stichting Renesse en een lening slaagt de stichting erin om de botter, inmid dels herdoopt in 'Meeuw', aan te kopen. In hetzelfde jaar schenkt (thans wijlen) de heer drs. J.W. Loubert te Zierikzee de Hollandse roeiboot 'De Groene Welp' en schenkt de heer ir. J.H. Mulock Houwer te Middelburg de Friese schouw 'Snoopy'. Vanaf 1999 schenken de 109

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 111