heer en mevrouw A.J.M. Molle-Schonis te Middelburg in vijf jaarlijkse ter mijnen de boeier 'Vabel'.12 In hetzelfde jaar schenkt de heer C. van der Doe (dan voorzitter van de vereniging) de vlet 'Gouwe'. In 2002 schenkt de heer L. Noordhoek te Zierikzee het m.s. 'Zuidvliet'.13 Een buitenkans lijkt de aan de Museumhaven te koop aangeboden hengst TH 49. De aankoop mislukt. Buiten medeweten van het bestuur onderhandelt de eigenaar gelijktijdig met een andere geïnteresseerde. Al met al heeft de Museumhaven nu een fraaie collectie eigen schepen. Een koerswijziging Groot schip, grote zorg Botter 'De Meeuw', een ondiep schip, werd gebruikt door de visserij-politie Een eigen collectie is mooi, maar de stichting heeft nu wel de zorg voor onder houd als taak erbij gekregen. Vrijwilligers voor reparatiewerkzaamheden en klei ne klusjes, bemanningen voor vaartochten, de aansturing van de organisatie ver gen een andere organisatie. Het oorspronkelijke beleidsplan is dan ook toe aan een ingrijpende herziening. We schrijven juli 1993- De maritieme en nautische deskundigheid van Huijbrecht, bestuurslid sinds 1991 en zijn prominente plaats binnen het bestuur zijn voor Van Doorne aanleiding om in september 1994 zijn voorzittershamer over te dragen aan Huijbrecht. Van Doorne richt zich voortaan vooral op fondsenwerving en sponsorzaken. In de visie van de nieuwe voorzitter moet de Museumhaven worden gezien als een cultureel/educatief en recreatief project met sociale aspecten, bij voorkeur in nauwe samenhang met het Maritiem Museum van de gemeente Zierikzee. Niet kan worden volstaan met conservering van de antieke schepen, want de staat van onderhoud zal dan snel achteruitgaan. 110

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 112