Dit betekent de noodzaak van restauratie en dus de behoefte aan een werkplaats voor onderhoud en restauratie: een eigen werf. Het recreatieve aspect kan wor den benadrukt door een wandelroute van het Maritiem Museum via de muse umhaven naar de werf en een bootverbinding in de beide havens. Het sociale aspect kan tot uiting komen door de werf in te zetten als sociaal werkervarings project voor langdurig werklozen. Een nieuwe koers: 'Patriciërs Piraten' Boeier 'De Vabel' was vroeger in dienst van de Ambulante Recherche (douane) Inspelend op het nieuw toeristisch-recreatief beleid van de provincie, dat meer accent legt op cultuurhistorische elementen, laat de stichting medio 1995 een haalbaarheidsanalyse maken voor de ontwikkeling van een Zeeuws kustvisserij-, binnen- en beurtvaartmuseum in Zierikzee annex scheepsreparatie- en restaura tiewerkplaats. De historische binnenstad en de havens van Zierikzee vormen een grote trekpleister voor toeristische bezoekers. Een museumhaven is ook bevor derlijk voor de plaatselijke horeca en detailhandel. De werf kan vlakbij de Oude Haven aan de Vissersdijk worden geprojecteerd. Wethouder L.J. van Gastel van de gemeente Zierikzee toont zich bewust van het cultuurhistorisch erfgoed en van het toeristisch-recreatief belang van de museumhaven. Er wordt een 'Stuurgroep Uitbreiding Museumhaven Zierikzee' gevormd, onder voorzitterschap van de heer K. Scherphuis (oud-directeur van de Provinciale Zeeuwse Courant). Namens de stichting neemt Huijbrecht daar in zitting. In overleg met de 'Stuurgroep' ontwikkelt de gemeente een ambitieus 'Bedrijfsplan Museumhaven Zierikzee'. Belangrijke elementen daaruit zijn: - de verwerving, restauratie en instandhouding van circa 16 museale vaartuigen; - de museale exploitatie van de Oude Haven; - de openstelling voor publiek; 111

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 113