- de inrichting en exploitatie van een restauratiewerkplaats; - de exploitatie van o.a. een horeca-shop en een nautische souvenirshop in de restauratiewerkplaats; - een personele bezetting in de vorm van vrijwilligers en medewerkers in door de overheid gestimuleerde regelingen, zoals Melkertbanen, werken met behoud van uitkering, opleidingen, al dan niet onder professionele aansturing; - een scheepsbouwproject in de vorm van het nabouwen van een typisch histo risch Zeeuws vaartuig. Het 'Bedrijfsplan' geeft een impuls aan het toeristisch-recreatief beleid van de gemeente Zierikzee, in nauwe samenhang met de cultuurhistorische aspecten van de Museumhaven en past geheel in de nieuwe provinciale visie. Kortom, het 'Bedrijfsplan' geeft een opwaardering van al hetgeen Zierikzee te bieden heeft aan de bevolking en aan de recreant. De gemeenteraad onderschrijft het nieuwe beleid en aanvaardt in november, unaniem, het Bedrijfsplan. De resulta ten van het daarop volgend marktonderzoek worden neergelegd in het 'Business plan Museumhaven Zierikzee' in mei 1996. In juni wordt in 'Mondragon' het Businessplan officieel aangeboden aan wethouder Van Gastel, aan de voorzit ter van de 'Stuurgroep' en aan gedeputeerde G. van Zwieten. Laatstgenoemde is zo enthousiast over het plan, dat hij spontaan fl. 15.000 aanbiedt als tegemoetko ming in de kosten van restauratie van de botter van de Museumhaven. Vervolgens oriënteert wethouder D. van der Wekken van de gemeente Zierikzee zich over de werkgelegenheidsaspecten14 en geeft het college Architectenburo Kraamer Partners AVB BNA BNI opdracht om een restauratieplan voor de houtloods van de 'Zierikzeesche Houthandel' ten behoeve van de scheepsreparatie- en restaura- Kortom, er staan grote plannen bij de gemeen te Zierikzee op stapel. Het is eind 1996. De gemeentelijke samenvoeging per 1 januari 1997 staat voor de deur. Welnu, die zal niet zonder gevolgen voor de Museumhaven blij ven. Museumhaven-Plus? Het bestuur, beducht voor vertraging, wil de kersverse gemeente Schouwen-Duiveland een riem onder het zeil steken. Het meldt zich meteen begin januari 1997 bij de pas aan getreden wethouder ir C. Veerhoek, die de maritieme plannen in zijn portefeuille heeft. Deze kent als voormalig voorzitter van de Stichting Renesse de problematiek van de museumhaven. Hij toont zich enthousiast, opent onderhandelingen over de aankoop van de houtloods en trekt een extern bureau voor fondsenweiving aan. Aan het 'Businessplan Museumhaven Zierikzee' voegt de gemeente nog een object op het Kraanplein1' toe, dat de getijdenbeweging in beeld brengt. In juni 1997 presenteert de gemeente het volledig uitgewerkte plan, genaamd 'Maritieme Stadsontdekkingstochten Patriciërs Piraten'. Het plan versterkt de samenhang tussen diverse maritieme attractiepunten in Zierikzee en tiewerkplaats te ontwikkelen. De 'Hollandse' boot 'De Groene Welp' was geschikt voor ruw water 112

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 114