Museu nth a v en-Mini Maar dan, het is najaar 1998, haalt het college van B&W bij nader inzien de rie men binnen. Wethouder Veerhoek moet zijn eerder unaniem door de gemeente raad van Zierikzee aanvaarde en met instemming van raad en college verder uit gewerkt project alsnog laten varen, alhoewel het 'Museumhaven Plus'- project toch valt binnen de eerder goedgekeurde financiële kaders. Een gemiste kans voor Zierikzee en Schouwen-Duiveland. De Museumhaven belandt in een crucia le fase. Het stichtingsbestuur raadpleegt de vrijwilligers. Zonder hun inzet kan de stichting immers niet functioneren. De stemming onder de vrijwilligers is beneden peil. Begrijpelijk, want de vrijwilligers (inclusief de bestuurders van stichting en vereniging) besteden, geheel belangeloos, veel tijd en moeite aan de instandhou ding van de schepen en de verdere ontwikkeling van het museumhavenproject. Hun motivatie heeft een geduchte knauw gekregen. Toch wordt niet tot liquida tie van de stichting en de vereniging besloten. Als het zeil wat wordt ingebon den is er misschien nog perspectief op in ieder geval een eigen werf voor repara tie en restauratie. Dat motiveert het bestuur om een alternatief, afgeslankt plan te ontwikkelen, onder het motto van de voorzitter: 'Ende dispereert niet'. En hoe nu met het exploitatietekort van de Museumhaven op het onderhoud van de sche pen? Het gekapseisde 'Museumhaven Plus' - project voorzag immers in dekking daarvan. Als de gemeente niet bereid is om in het vervolg het jaarlijkse exploita tietekort van de museumhaven te dekken, kan het bestuur zich verdere moeite besparen. Gelukkig weet wethouder Veerhoek het college te bewegen om over de brug te komen, zij het slechts voor het lopende jaar. Oemomenoe De gemeente is inmiddels eigenaar van de ten behoeve van de Museumhaven aan gekochte houtloods. Voorzitter Huijbrecht polst oud-wethouder van Zierikzee L.J. van Gastel, die nu de nieuwe voorzitter is van de Stichting Renesse. Hij is bekend met de problemen van de museumhaven en wil zich inzetten voor financiële ondersteuning van een nieuw plan voor een eigen werf van de Museumhaven. Ook wethouder Veerhoek laat de moed niet zakken. Als de Stichting Renesse inderdaad financieel wil participeren is er hoop voor een afgeslankte versie van het museumhavenproject. In september 1999 neemt het bestuur kennis van het nieuwe gemeentelijke project, dat nog steeds getuigt van visie. Het behelst een werf en bezoeken aan een filmzaal, de museumhaven, een rondvaart in de Oude en Nieuwe haven en het havenkanaal, het Maritiem Museum in het Gravensteen De 'Zuidvliet' wordt deels gerestaureerd aan wat, augustus 2004 114

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 116