voet staat met letter en geest van het raadsbesluit tot aankoop. Afgezien daarvan moeten wel enkele juridische en fiscale hindernissen worden genomen. In nauw overleg met voorzitter ing. E. Geluk en secretaris H. Doeleman van de Stichting Renesse ontwikkelt de secretaris van de Museumhaven een scenario, dat in wer king kan treden zodra overeenstemming is bereikt over de koopsom.17 Het lukt de Stichting Renesse om de door de gemeente verlangde koopsom terug te brengen tot een reëel bedrag, mede dank zij de vasthoudendheid van Geluk. Het is dan april 2002. De overeenkomst met het Scheepvaartmuseum Baasrode en de Stad Blankenberge treedt in werking. De secretaris stelt de contracten op, zoals aannemingsover eenkomsten met scheepstimmerman P.J. (Peter) Weeda en met Scheepswerf Van Duivendijk in Bruinis.se. De subsidie-aanvraag met een omvangrijk pakket aan bijlagen, zoals bestekken, tekeningen en begrotingen, onderliggende contrac ten, toelichting en statuten, wordt ingediend bij de Euregio Scheldemond.18 Het bestuur heeft een aanzienlijk bedrag aan middelen vergaard bij fondsen om de eigen investering te kunnen bekostigen. De Provincie Zeeland treedt op als co- financier en past hetzelfde bedrag bij! De gemeente participeert financieel, noch op andere wijze.1? In oktober 2003 vangen de restauratiewerkzaamheden aan de houtloods aan. De officiële oplevering is op de Open Monumentendag in september 2004. De Stichting Museumhaven Zeeland doopt de nieuwe scheepsrestauratie- en repara tiewerkplaats 'Stads- en Commerciewerf', een veiwijzing naar de maritieme histo rie van Zierikzee. In het gebouw is een loopbrug aangebracht, zodat bezoekers Vanaf de luchtbrug in de restauratieleerf heeft het publiek een goed uitzicht op de restauratiewerk zaamheden. Voor deze brug werd de Bouwfonds Award voor Vitale Monumenten 2005 toegekend. 117

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 119