van de Meelstraat, lagen woonvertrekken, terwijl de verdiepingen als woning en berging werden gebruikt.8 De gevel aan de Poststraat, na de restauratie, 1979 (foto: J.D.C. Berrevoets; Coll. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland, Zierikzee). Aankoop en gedeeltelijke restauratie door de Gemeente Zierikzee Het belang van het pand en de staat waarin het zich bevond was in 1927 aanlei ding voor de Vereniging Hendrick de Keyser om te pogen het pand in eigendom te verwerven. De eigenaar, A.J. Wansink, was uiteindelijk niet bereid om het huis te verkopen. Een nieuwe poging volgde in 1938/1939. De verkoopprijs bleek toen een onoverkomelijk struikelblok. De slechte staat van het pand gaf in de jaren 40 van de 20ste eeuw aanleiding voor bemoeienis van de zijde van de gemeente Zierikzee en het Rijksbureau voor de Monumentenzorg. De ankers waren gedeeltelijk weggeroest, stenen waren verpulverd waardoor vele scheuren waren ontstaan. Ook de kap verkeer de in een zeer slechte staat. Dit was in 1943 aanleiding om over te gaan tot ont eigening om zo restauratie door de gemeente mogelijk te maken. Dit ging niet door omdat alsnog een minnelijke schikking met de eigenares, L.S. Wansink-van Egmond, kon worden getroffen. Deze overeenkomst hield in dat de gemeen te het noordelijk deel van de pand aan de Meelstraat zou verwerven om hier in onder te brengen de kort tevoren opgerichte Centrale Dienst Noord-Zeeland voor bouw- en woningtoezicht en gemeentewerken. De nieuwe eigenaar, 29

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 31