Schouwen-Duiveland waarin die van Zierikzee in 1997 was opgegaan. Het res tauratieplan werd opgemaakt door J.L.C. Weyts uit Bergen op Zoom. Het werk werd uitgevoerd door aannemingsbedrijf Nico de Bont uit Vught. Het bouwwerk Het huis is gebouwd tegen de kreekrug11, die globaal vanaf de oude haven west waarts loopt in de richting van de St. Lievensmonsterkerk. De Meelstraat volgt deze rug grotendeels. Het straatpeil aan de Meelstraat ligt ongeveer 50 centime ter boven dat aan de Poststraat. Het tegen de kreekrug aanbouwen gaf moge lijk aanleiding om voor de vloerhoogten verschillende uitgangspunten te kiezen: aan de zijde van de Meelstraat is er een kelder, waarvan de vloer ongeveer 125 centimeter onder het huidige straatpeil ligt, en een hoge bel-etage met verhoog de begane grondvloer en aan de Poststraat twee ongeveer gelijke etages, waar bij de onderste vloer op straatniveau ligt. Waar behoudens aan de gevel aan de Meelstraat verder geen bouwhistorisch onderzoek mogelijk was, blijft het onze ker in hoeverre het oorspronkelijke uitgangspunten betreft. Door de vrij lichte constructie van het huis (dunne muren met een houtskelet) en de wellicht onsta biele ondergrond is het in oostelijke richting vervormd, waardoor aanzienlijke zettingsscheuren zijn opgetreden. - Opname van doorsneden en achtergevel in 1974, door Woudenberg. Te zien is, dat het linkergedeelte van de kap al vernieuwd is en het rechtergedeelte nog niet. Een archeologisch onderzoek, uitgevoerd door BAAC uit 's Hertogenbosch12 heeft weinig gegevens kunnen opleveren, omdat ten behoeve van de nieuwe, in 32

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 34