gebeurde dit in de nieuwjaarsnacht van 1861. Tien jaar later zorgde Kunst en Eer voor een feestelijke noot op de zomervergadering en -tentoonstelling van de Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt. Overigens niet als enige muziekkorps. In de optocht liepen maar liefst tien muziekkorpsen mee, waaron der 'het muziekgezelschap Kunst en Eer van Zierikzee', zoals het korps nu met naam en toenaam werd vermeld, in de Zierikzeesche Nieuwsbode van 22 juni 1871. Wat toen al gebruikelijk was, gebeurt tegenwoordig nog steeds, want 'al deze corpsen tot een geheel vereenigd, speelden hier den feestmarsch Willem III van J. Kreber'. Dirigent Lisoy van Accelerando uit Middelburg kreeg de eer om alle driehonderd muzikanten te dirigeren. Toen op 23 november 1898 de Wilhelminalinde geplant werd in de Poststraat, ter ere van de troonsbestijging van Wilhelmina, heette het in de Zierikzeesche Nieuwsbode van een dag later, 'dat ons harmoniegezelschap „Kunst en Eer" zich wederom verklaard heeft om aan dit feest luister bij te zetten - en verdient dus dat korps wederom een welverdienden lof. En net als haar voorganger werd ook koningin Wilhelmina ieder jaar op haar verjaardag geëerd met een muzika le rondgang door de stad en vaak ook nog met een concert. De inwoners van Zierikzee, die op haar verjaardag een koninklijke onderscheiding hadden gekre gen, werden getrakteerd op een kleine serenade. Ook dat gebeurt tegenwoordig nog steeds. De mannen van Kunst en Eer in 1894 of 1895. In het midden, met baard en opgeheven hand, diri gent S. Klimmerboom. Hij volgde de in juli 1894 overleden dirigent D. Ezerman op. (Coll. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland) Maar muziek was er niet alleen bij feestelijkheden. Zo werd 24 april 1840 door Kunst en Eer meegewerkt aan een concert voor de armen van de stad. Na aftrek van alle kosten leverde dit concert een bedrag op van 158,54 gulden, 'ter voor- 56

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 58