Voor de drumband begon het allemaal in 1955. Een jaar eerder nam A. Bilius het initiatief voor een tamboerkorps, speciaal bedoeld voor cle mars op straat. En op 19 april 1955, vier dagen voor de 125s,e verjaardag van Kunst en Eer, was de drumband voor het eerst op straat te bewonderen. De mars ging rich ting het gemeentehuis in de Meelstraat waar burgemeester Schuurbeque Boeije zijn opwachting maakte voor het overhandigen van een zeer toepasselijk cadeau: 'een overslagtrom met bijbehorende draagriemen, stokken, lederen borstlap en lange witte lederen handschoenen', berichtte de Zierikzeesche Nieuwsbode twee dagen later. 'Zijne Edelachtbare hoopte dat het nieuwe instrument in de smaak zal vallen en bovenal dat men er een dankbaar gebruik van zal maken. In de loop der jaren werd nooit een vergeefs beroep gedaan en deze traditie zal men naar de burgemeester hoopte, steeds in ere houden'. Er werd direct dankbaar gebruik gemaakt van de grote trom, 'zodat het daverde in de Meelstraat, waar velen zich hadden opgesteld om van het feit getuige te zijn'. En natuurlijk werd daarna nog een rondwandeling door de stad gemaakt, zodat ook anderen de nieuwe trom konden horen. De drumband, met daarachter bet harmonieorkest, tijdens de taptoe op het Havenplein i?i Zierikzee eind jaren zeventig. (Foto: Johan D.C. Berrevoets. Privécollectie) In de loop der jaren groeide de drumband niet alleen in getal, maar ook in kwa liteit. Met als absoluut hoogtepunt het behalen van een gouden medaille in 2001 bij de marswedstrijd op het Wereld Muziek Concours in Kerkrade. Een van de belangrijkste, internationale muziekfestivals, dat eens in de vier jaar gehouden 63

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 65