wordt. De drumband kwalificeerde zich voor deelname aan dit prestigieuze eve nement in 1998. toen ook een ticket voor het Nederlands Kampioenschap in de wacht werd gesleept. En gelukkig kwam in april 2001 het verlossende bericht, dat de drumband geselecteerd was om daadwerkelijk aan het concours in Kerkrade mee te doen. Zaterdag 14 juli was het zover. Volgens de PZC van de maandag daarna was de gouden medaille 'een nieuwe stap in de zegereeks die Kunst Eer sinds 1998 doormaakt'. Van hot naar her In een periode van 175 jaar zijn er natuurlijk nog tal van andere hoogtepunten (en dieptepunten) te noemen. Behalve de deelname van de drumband aan het Wereld Muziek Concours, mogen twee andere hoogtepunten niet onvermeld blij ven. Een daarvan is de opening van het eigen gebouw op 15 oktober 1993. Veel mensen vonden het ook wel eens tijd worden, dat Kunst en Eer over een eigen repetitieruimte beschikte. Volgens het verslag in de Zierikzeesche Nieuwsbode van de daaropvolgende maandag is de nieuwe zaal het wachten waard geweest. 'De gymnastiekzaal aan de Kaersemakerstraat is in enkele maanden tijd veran derd in een ware muziektempel met een schitterende akoestiek, waar veel pro fessionele korpsen jaloers op zullen zijn'. De openingshandeling werd verricht door wethouder Daan van der Wekken, tevens klarinettist van Kunst en Eer. Hij onthulde een kunstwerk aan de achter wand van de zaal, gemaakt door twee creatieve leden van de harmonie: Saskia Eggink en Co Rijn. De superlatieven over de nieuwe zaal waren op de openings dag niet van de lucht. Van der Wekken sprak van een 'mijlpaal in de geschie denis' van de vereniging, een 'vorstelijk moment' en een 'kroon op een formi dabel stuk werk'. Dirigent Gerard Jordans, bekeek het een dag later tijdens een druk bezochte open dag van de muzikale kant. 'Dit is fantastisch. Als de muzika le kwaliteiten evenredig worden aan dit gebouw dan zitten we goed'. Maar één nadeel zag hij wel aan het nieuwe onderkomen: 'De zaal klinkt zo goed, dat het elders altijd slechter is'. De eigen zaal, met de naam 'De Harmonie', betekende een eind aan een zwerf tocht die 163 jaar had geduurd. In de beginperiode repeteerde Kunst en Eer in de Grote Kerk totdat een brand in 1832 dat onmogelijk maakte. Daarna volg den de Sociëteit Sint Sebastiaan aan het Lange Pad, de Concertzaal, de Sociëteit van Verwer in de Poststraat, weer de Concertzaal, een gymnastieklokaal van een van de lagere scholen, een lokaal bij een van de leden en daarna weer cafés en gymnastieklokalen, zoals dat van de openbare ULO aan het Kerkplein, de lage re school aan de Nieuwe Boogerdstraat, de rijks-HBS en latere RSG Professor Zeeman aan de Manhuisstraat en de Christelijke Scholengemeenschap aan de De Huybertstraat. Dat de zwerftocht in 1993 beëindigd kon worden, was vooral te danken aan het gemeentebestuur van Zierikzee. Dat stelde 150.000 gulden beschikbaar voor de aankoop van de gymnastiekzaal. 'En da's nie niks', verklaarde voorzitter Asma. De rest van het benodigde geld, voor de aanpassing van het gebouw, werd bij eengebracht door sponsors en door het houden van verschillende (muzikale) acties. En zoals altijd hebben ook veel leden de handen uit de mouwen gesto ken om de kosten te drukken. Met een van de genoemde repetitieruimten heeft Kunst en Eer jarenlang een speciale band gehad. Dat is de Concertzaal in Zierikzee. Vanaf 1856 werd deze 64

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 66