Kunst en Eer in 1988. Het jaarconcert in de Concertzaal (Coll. Gemeentearchief Schouwen-Duiveland. Foto: Bob Noomen) zaal ook gebruikt voor het geven van concerten. Op zaterdag 31 maart 2001 kwam daar een eind aan. Door de sluiting van de Concertzaal, inmiddels Theater Mondragon geheten, was het die avond de laatste keer, dat Kunst en Eer in deze zaal het jaarconcert gaf. "We weten echt niet waar we in de toekomst naar toe moeten' sprak secretaris Theo Raaijen enigszins ontredderd in de PZC van maan dag 2 april. Maar een jaar later bewees Kunst en Eer, 'dat tegenslagen de inzet en creativiteit ook geweldig kunnen stimuleren', met een 'sprankelende uitvoering' van 'Pop in Harmonie' in Sportcentrum Onderdak. Daar toveren de leden van de harmo nie nu al weer bijna vier jaar een van de sportzalen om tot een muziektheater. En niet zonder succes. Want het eerste concert in deze vreemde omgeving werd bezocht door zo'n 550 toeschouwers. En de modernere formule, met gastoptre dens van onder anderen zangeres Marion van Iwaarden, hoornist René Boogaaits en panfluitist Matthijs Koene, slaat nog steeds aan bij het publiek. Want dit jaar was de zaal wederom gevuld met ruim 450 toeschouwers. Koninklijk Hoe mooi het eigen gebouw ook is, hoe groot de muzikale successen ook geweest zijn, hét hoogtepunt uit de geschiedenis van Kunst en Eer is volgens veel mensen de toekenning van het predikaat 'koninklijk'. Commissaris van de koningin A. de Casembroot bracht de blijde boodschap over bij de opening van Sportpark Bannink op 21 augustus 1955. Daarbij werd natuurlijk teruggekeken naar de nacht van 6 op 7 november 1953, want toen is het predikaat 'koninklijk' 65

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 67