Hij hertrouwde in Australië met Elisabeth Petronella Cornelia Crousaz in Sidney. Zij was geboren in Batavia, Indonesië op 15 januari 1884 en had een zoon Laurens 19 september 1904). Zij woonden vanaf 1913 al in Australië. Klooster diende op 16 december 1915 via procureur Polvliet een aanvraag in tot herstelling van de voogdij over zijn drie minderjarige kinderen vanuit New South Wales. Op grond van art. 440 van het Burgerlijk Wetboek werd Klooster hersteld in die voogdij op 18 januari 1916. Alle drie de kinderen gaan naar Australië. De moeder van Klooster, die in Amsterdam woonde, verhuisde op 24 oktober 1923 naar Ellewoutsdijk. Zijn vader was al overleden. In 1929 besluit Klooster alleen zonder vrouw of kinderen terug naar Zeeland te gaan en trekt in bij zijn moeder te Ellewoutsdijk, Langeviele A 6. Zijn beroep was daar evangelist en hij was aange sloten bij de Nederlands Hervormde Kerk. Klooster blijft daar tot 5 december 1945. Toen verhuisde hij naar Nisse alwaar hij bleef tot 4 november 1955, dan verhuisde hij naar Oost- en West-Souburg, Middelburgsestraat 26. Hij stond daar ingeschre ven als evangelist en als lid van de Nederlands Hervormde Kerk. Vanaf 1 november 1956 was hij woonachtig in Dordrecht, Kromhout 110, alwaar hij op 12 november 1966 is overleden, op vierennegentigjarige leeftijd. Op 16 november wordt hij begraven in een algemeen graf op de begraafplaats 'de Essenhof' te Dordrecht. De drie kinderen gaan niet mee terug naar Nederland in 1929- De oudste Agnieta Karolina Helena blijft in Australië, Manningstreet 121, Potts, Sydney. De tweede Lenie, Johanna, Suzanna trouwt met J.M. Ravelli en haar adres is Turnerstreet 22, Lambton, New South Wales (Aus.). De jongste Brand Jan verblijft op het adres 638 Sackville te Albury - Australië. Het adres van zijn pleegzoon Laurens Crousaz is niet bekend. Wat er verder met de tweede vrouw Elisabeth Petgronella Cornelia is moeilijk te achterhalen, ze komt niet mee met hem terug naar Nederland in 1929- Nawoord Van het nawoord wil ik gebruik maken om mijn dank uit te spreken aan personen die mij geholpen hebben bij het zoeken naar materiaal. In de eerste plaats is dat de heer Uil, archivaris van Schouwen-Duiveland voor de opdracht en de assisten tie. Verder dank ik de heer M. van Langeraad voor de zeer interessante informatie. Mijn dank gaat ook uit naar het gemeentearchief van Schouwen-Duiveland, het Historisch Centrum Leeuwarden en cle Gemeente Borsele, het Zeeuws Archief Middelburg waar ik met mijn vragen terecht kon en op zeer vriendelijke wijze werd geholpen. De autobiografie van H.Th. Klooster is geschonken door de familie Van der Haar aan het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland te Zierikzee en berust aldaar in de Handschriftenverzameling. Bronnen Gedenkschriften vait H.Th. Klooster, autobiografie. Informatie van het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland Informatie van het Het Historisch Centrum Leeuwarden Informatie uit Het Zeeuws Archief Middelburg Informatie van de gemeente Borssele, bevolkingsregister Ellewoutsdijk De persoonskaart van de heer Klooster 88

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 90