In 1949 vierde Zierikzee haar 11 OO-jarig bestaan. Het stadsbestuur kleedde zich voor deze gelegenheid in historisch kostuum. Onderhen wethouder R. Gerritsen, staande zesde van links, burgemeester J. Schuurbeque Boeije, tiende van links, en, tweede van rechts, gemeenteraadslid C.J. B. du Croo, allen commissarissen van de bank. van 300 gulden per jaar voor het bewaren van de effecten. De Zierikzeeënaren besloten onmiddellijk hun waardepapieren terug te halen. De Rotterdammers leken onverwacht voor dit verlies gecompenseerd te worden doordat de Zierikzeese Ambachtsschool zich aanmeldde als nieuwe klant. Dit bericht overviel de commis sarissen. Er wordt in de notulen niet aan gerefereerd, maar we herinneren ons dat de bank de school regelmatig financieel ondersteund had. De directeur kende blijkbaar weinig sentiment en had zijn tegoed bij de Nutsspaarbank opgezegd om naar de Rotterdammers over te stappen vanwege de hogere rente. Commissaris Du Croo ging met de man praten en toen bleek dat het maar om een klein boekje ging ten behoeve van een schoolreisje. Om zijn loyaliteit aan de bank te onder strepen beloofde de directeur het schoolsparen op zijn school te gaan bevorderen. De Rotterdamsche Bank was overigens niet zo'n verre concurrent, want begin 1950 namen ze de Bank voor Schouwen en Duiveland over. De Nutsspaarbank bleef ook met de nieuwe combinatie zaken doen, want de orders voor de aankoop van effecten en dergelijke werden voortaan op basis van een 70:30 verhouding verdeeld over genoemde bank en die van Koole. In de eerste jaren na de oorlog bestond er kennelijk een voorkeur voor inves teringen in onroerend goed. Er was al een grote hofstede aangekocht en voorjaar 1950 was er sprake van een aankoop van hofstede Acacia en investeringen in nieuwbouwwoningen. Ook met het stimuleren van sparen door gemeenteamb- 108

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 110