cluderen dat Van der Straaten die Gerritsen opvolgde als commissaris van sociaal democratische huize was."6 Als thesaurier werd Gerritsen opgevolgd door J.J. Stols die net als zijn voorganger tevens secretaris was. Stols zou hiervoor 600 gulden ont vangen. Gerritsen had altijd 1300 gulden per jaar gekregen, misschien omdat hij minder bemiddeld was.117 Het overlijdensbericht in de Nieuwsbode had het over Gerritsens financiële onvoorzichtigheid, wanneer hij gegrepen werd door een of andere activiteit. Nooit uit eigenbelang, maar gedreven door zijn liefde voor Zierikzee. Meer propaganda en betere service Boekhouder Poldermans werd opgevolgd door M. de Regt. Hij mocht begin 1955 meteen mee met het bijna volledig vernieuwde bestuur op studiereis naar Ede om zich te verdiepen in de werkmethodes van een 'moderne', snel groeiende bank. Men sloot zich ook enthousiast aan bij het initiatief van de plaatselijke midden stand om die zomer een tentoonstelling te organiseren, de zogenaamde ZIMITO (Zierikzeese Middenstands Tentoonstelling). Een propagandist van de Spaarbank- bond werd uitgenodigd om deze middenstandstentoonstelling in 1955 mee vorm te geven. Men wilde als bank goede reclame maken. De nieuwe secretaris wees er in dat kader op dat de bank in het straatbeeld niet opviel. Dit leidde tot het idee om Philips een 'neoninstallatie' te laten leveren voor 1214 gulden met het woord 'Nutsspaarbank'. Bij de spaarbankbond werden verder propagandaboekjes besteld als Annie en Jan gaan trouwen en Geef zakgeld. En men ging adverteren in de Z ierikzeesche Niet i wsbode. Het oorspronkelijk in 1797 opgenchte muziekkorps Kunst en Eer. later Koninklijke Harmonie Kunst en Eer luisterde heel wat Zierikzeese hoogtijdagen op. Soms deed men een beroep op de Nutsspaarbank voor een gift of een lening. 116. Van der Straaten was hoofd van de technische dienst van het Waterschap. 117. In het jaarverslag over 1953 wordt bij J J. Stols gemeld dat hij zonder beroep was. terwijl hij toch landbouwer was. 111

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 113