foldertje te sturen waarin op populaire wijze werd uitgelegd waarom de bank niet met de huidige hoge rentestand kon meegaan. Er was al wel een perscommu niqué verstrekt, maar men geloofde niet dat dit zou doordringen tot de meer 'een voudige spaarders'. In dezelfde vergadering waarin bovenstaande besproken werd, kwam de eerder genoemde kerstkrans voor het onderwijzend personeel aan bod. Men was het niet vergeten en besloten werd om die traktatie door te laten gaan, althans... De vergadering daarop, maandag 9 december 1957, kwam men er op terug. Want welke leerkrachten hadden daar nu feitelijk recht op? Niet iedereen immers was met dezelfde intensiteit bij het schoolsparen betrokken. Uiteindelijk besloot men iedereen te trakteren, inclusief de conciërges, zelfs de handwerklerares en de heer Legemate die het bedrijfssparen bij de Koninklijke Zeelanclia behartigde. Waarschijnlijk realiseerde men zich bijtijds dat het, gezien de geruchten over de liquiditeitspositie van de bank, beter was geen al te krenterig gezicht te tonen.12'1 Dit argument krijgt extra betekenis als we lezen dat men speciaal bij elkaar was gekomen om het heikele probleem te bespreken van een hypo theekgever die zijn schulden niet kon aflossen. Men zag zich gedwongen tot het aanspreken van de borgen: de gemeente Zierikzee en de kerkvoogdij van de Hervormde gemeente. Dat zou 'veel stof doen opwaaien'. Zierikzee, Psstsfrzat 1957 Was een moeilijk jaar voor de Nutsspaarbank. De Scheldebank. bier helemaal links op een oude foto van de Postst raat, bad niet veel zin of mogelijkheden financieel bij te springen. De Scheldebank die zijdelings met de zaak gemoeid was, wilde of kon niet bij springen. Na lang wikken en wegen vond men een tussenoplossing waardoor de borgen voorlopig buiten schot bleven. De Scheldebank verklaarde zich wel bereid tot een gecoördineerde actie in verband met een eventuele renteverhoging per 1 januari aanstaande. De Nederlandsche Bank had inmiddels telefonisch geïnformeerd naar een prognose ten aanzien van aflos- 124. Deze tractatie zou voortaan elk jaar herhaald worden. 119

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 121