van de bank kwamen. Men schakelde een ingenieursbureau in om eventuele pro blemen tijdig te onderkennen. Verder meende men dat bedoelde aansprakelijk heid bij wet afdoende geregeld was. Dat bleek een misrekening. De buurvrouw zou nog herhaaldelijk voor oponthoud zorgen. Het was in elk geval duidelijk dat de betonnen palen van acht meter niet geheid mochten worden en er waren waarschijnlijk ook extra stutten nodig. Naar aanlei ding van een discussie hierover bracht de thesaurier naar voren of het misschien niet verstandig was vast te leggen dat alle vooiwerpen die bij het graven voor de fundering gevonden werden, eigendom waren van de bank. Onlangs had men bij het bouwen van de Nutsspaarbank in Zutphen een grote en waardevolle collectie munten gevonden. Maandag 25 maart 1963 vergaderde het bestuur voor het eerst in restaurant Monclragon nadat men coupons had geknipt in een knipkamer van de Rotter damse Bank. Twee weken eerder had men de effecten en de verdere inhoud van de kluis van de spaarbank overgebracht naar de kluis van de Rotterdamse Bank. Voorzitter en thesaurier kregen ieder één sleutel. Het oorspronkelijke plan om de brandkast van de Nutsspaarbank in de kluis van de Rotterdamse te zetten, bleek onuitvoerbaar omdat deze te klein was. Men moest dus genoegen nemen met een daar aanwezige kast. Vanwege een reglementaire bepaling van de Nutsspaarbank mocht de Rotterdamse Bank alleen toegang verlenen tot de kluis bij aanwezigheid van drie commissarissen. De bank verhuisde voor 135 gulden per maand naar de Sint Domusstraat 36-38, voor de duur van anderhalf jaar of zolang het nodig was. Tijdens de verbouwing van het kantoorpand. Havenpark 16, huisde men voor ongeveer anderhalf jaar in de Sint Domusstraat 36-38, hierop een oude foto. 131

Kroniek van het Land van de Zeemeermin | 2005 | | pagina 133